Strona: Dziekan Wydziału odznaczony Złotą Odznakę Honorową „ZA ZASŁUGI DLA ZPE ZAPEL” / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Dziekan Wydziału odznaczony Złotą Odznakę Honorową „ZA ZASŁUGI DLA ZPE ZAPEL”

2017-06-27
fot. Artur Bieniek

Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Kazimierz Buczek w dniu 23 czerwca br. uczestniczył w obchodach 25-lecia działalności spółki ZAPEL w Boguchwale. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, wojska, wyższych uczelni oraz akcjonariusze i pracownicy.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia zasłużonym pracownikom oraz osobom, które przyczyniły się do rozwoju spółki. Wśród odznaczonych znalazł się również prof. Kazimierz Buczek, któremu wręczono Złota Odznakę Honorową „ZA ZASŁUGI DLA ZPE ZAPEL”.

Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A. powstały w 1939 r. Są największym w Polsce producentem izolatorów porcelanowych i kompozytowych.  Zatrudniają ponad 600 osób.