Strona: Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego - Podkarpacie 2017 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2017-06-01
fot. M. Bolanowski

W dniu 25 maja br., po raz czwarty w Rzeszowie odbyły się obchody Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDTiSI) na Podkarpaciu. Kolejny raz organizatorami ŚDTiSI były: Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Stowarzyszenie Elektryków Polskich – Oddział w Rzeszowie oraz Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Obchody ŚDTiSI na Podkarpaciu zostały objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. W tym roku uroczyste obchody ŚDTiSI na Podkarpaciu połączone zostały z odbywającą się w Złotym Pałacu w Rudnej Małej (koło Rzeszowa) konferencją pn. „Big Data for Big Impact”. Na konferencję licznie przybyli członkowie PTI, SEP, pracownicy PRz, zaproszeni goście oraz przedstawiciele reprezentujący firmy m.in. Asseco Poland, Eltor Rzeszów, Infosoftware Polska, Fibrain, Info-Projekt IT, Zakład Systemów Komputerowych, Eurometer, SoftSystem, Elektromontaż Rzeszów, BITSTREAM, Sawel, Spółdzielni Telekomunikacyjnej OST w Tyczynie, Vegacom.

Celem konferencji było wyeksponowanie innowacyjnych obszarów związanych z przetwarzaniem oraz gromadzeniem dużej ilości danych w nowoczesnym społeczeństwie informacyjnym. W ramach wystąpień poruszono zagadnienia dotyczące m.in. Przemysłu 4.0, Smart City, systemów wspierających nowoczesną komunikację optyczną, a także przetwarzania i wykorzystania danych gromadzonych przez inteligentne liczniki.

Szczegóły dotyczące obchodów ŚDTiSI na Podkarpaciu są dostępne na stronie: http://sdsi.prz.edu.pl/.

Andrzej Paszkiewicz
Marek Bolanowski