Strona: Umowa o współpracy z firmą Systemy Informatyczne Set(h) sp. z o. o. / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Umowa o współpracy z firmą Systemy Informatyczne Set(h) sp. z o. o.

2017-03-17
fot. A. Surowiec

16 marca br. Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej podpisał umowę o współpracy z firmą Systemy Informatyczne Set(h) sp. z o. o. z siedzibą w Woli Cichej. W imieniu wydziału umowę parafowali prof. Kazimierz Buczek, dziekan Wydziału,
oraz dr Dominik Strzałka, prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką. Systemy Informatyczne Set(h) sp. z o. o. reprezentował dr Krzysztof Bobran, prezes zarządu – członek Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki w kadencji 2016-2020.

Systemy Informatyczne Set(h) sp. z o.o. jest producentem oprogramowania dedykowanego dla najważniejszych sektorów gospodarki: rolno-spożywczego, FMCG, TSL, produkcyjnego, sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Firma świadczy również usługi w dziedzinie nowoczesnych technologii. Priorytetem działalności firmy jest dostarczanie klientom sprawnych narzędzi biznesowych poprzez rozwiązania informatyczne.

Na mocy podpisanej umowy ustalono szczegółowe warunki współpracy z wydziałem w zakresie realizacji projektów badawczo-rozwojowych obejmujących zastosowania informatyki, robotyki i telekomunikacji, w szczególności przy realizacji innowacyjnych projektów mający zastosowania w branży agro. W realizację projektów będą zaangażowani także studenci, dla których firma Set(h) oferuje atrakcyjny program praktyk i staży, oraz absolwenci wydziału, którzy stanowią zasadniczy trzon przedsiębiorstwa. Interdyscyplinarne zastosowania informatyki i robotyki w rolnictwie i sadownictwie są w chwili obecnej generatorem wielu niezwykle interesujących projektów mających kluczowe znaczenie dla przyszłości polskiego rolnictwa oraz jego znaczącej roli w skali międzynarodowej przyczyniając się do znacznego wzrostu konkurencyjności oraz opłacalności produkcji.