Strona: VI Olimpiada Informatyczna Regionalnej Akademii Oracle oraz VI Konferencja Oracle Academic Day / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2017-06-13
fot. M. Balasa

W dniu 09.06.2017 r. na terenie Zakładu Systemów Złożonych WEiI Politechniki Rzeszowskiej odbyła się VI Olimpiada Informatyczna Regionalnej Akademii Oracle oraz VI Konferencja Oracle Academic Day. Do udziału w Olimpiadzie zarejestrowało się blisko 40 uczniów (oprócz uczestników Regionalnej Akademii Oracle również inni chętni ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego). Olimpiada składała się z dwóch etapów, pierwszego o charakterze pisemnym i drugiego – praktycznego. Do drugiego etapu przeszło 5 najlepszych uczestników. Zdobywcą pierwszego miejsca został Stanisławczyk Jakub z Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Drugie i trzecie miejsca zajęli odpowiednio: Grzesik Bartłomiej oraz Zagórowski Dawid z ZSE w Rzeszowie. Na laureatów czekały cenne nagrody, m.in. tablet, dysk przenośny USB 3.0, profesjonalne słuchawki i inne, ufundowane przez Rektora PRz oraz Dziekana WEiI. Nagrody oraz dyplomy laureatom wręczyli: dr inż. Paweł Dymora Koordynator Regionalnej Akademii Oracle/członek Komitetu Głównego Olimpiady oraz dr inż. Mirosław Mazurek - członek Komitetu Głównego Olimpiady. Pomiędzy kolejnymi etapami Olimpiady odbyły się dwie sesje Konferencji, podczas której studentki Koła Naukowego SaS IT zaprezentowały kilka ciekawych prelekcji z zakresu bezpieczeństwa współczesnych systemów teleinformatycznych.