Strona: WEiI dla najmłodszych / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

WEiI dla najmłodszych

2018-10-15
Fot. D. Strzałka

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii ICT sprawia, że zainteresowani nimi są także najmłodsi. W piątek 12 października gościliśmy na Wydziale wycieczkę uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach.

Grupa 22 uczniów wraz z opiekunami miała szansę zobaczyć, jak wygląda Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości oraz Laboratorium systemów pomiarowych. Specjalne pokazy dla najmłodszych przygotowali mgr inż. Mateusz Salach z Zakładu Systemów Złożonych oraz dr inż. Jakub Wojturski z Katery Metrologii i Systemów Diagnostycznych.

W Laboratorium wirtualnej rzeczywistości dzieci miały szansę zmierzyć się z wymaganiami, jakie stawiała przed nimi wirtualna gra; liczył się najlepszy wynik osiągnięty podczas jednej minuty gry. Także tajniki metrologii były odkrywane przez wszystkich zainteresowanych. Ponadto dzieci brały udział w pokazie z fizyki przygotowanym przez pracowników Katery Fizyki i Inżynierii Medycznej pod kierunkiem prof. T. Jasińskiego.

Oczywiście wszyscy nasi goście byli zainteresowani studiami na PRz, czego im bardzo gorąco życzymy.