Strona: Weryfikowanie umiejętności przyszłych pracowników - "Check yourself before you wreck yourself" / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2017-06-09
fot. A. Gerka, A. Stec

W branży IT coraz popularniejszym sposobem na weryfikowanie umiejętności przyszłych pracowników są testy na platformach internetowych. W związku z tym faktem, 7 czerwca 2017 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz odbyło się wydarzenie pt. "Check yourself before you wreck yourself" zorganizowane przez partnerów programu Asseco 3P działających na uczelni. Podczas wydarzenia uczestnicy rozwiązywali zadania programistyczne na platformie Codility dotyczące technologii Java i SQL. Zaliczenie testu było równoznaczne z zaliczeniem aspektu technicznego rozmowy rekrutacyjnej na staż w ramach programu Asseco Starter. Na wszystkich uczestników czekały upominki. Ponadto trzy osoby, które najlepiej poradziły sobie z zadaniami otrzymały nagrody główne. Wśród uczestników pojawili się studenci roczników I-IV kierunku Informatyka.