Strona: Wizyta przedstawicieli Wydziału w Hagen w Niemczech / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wizyta przedstawicieli Wydziału w Hagen w Niemczech

2017-10-20
, red.  RF

W dniach 11 – 12 października  br. dr inż. Anna Szlachta - prodziekan ds. kształcenia WEiI oraz dr inż. Sławomir Samolej  - pełnomocnik ds. wymiany międzynarodowej studentów uczestniczyli w wizycie monitoringowej w ramach programu ERASMUS + w Fachhochschule Südwestfalen - Iserlohn w Niemczech. Celem wizyty było ustalenie szczegółów współpracy w zakresie wymiany studentów i pracowników oraz w projektach naukowych.

Pod koniec zeszłego roku pomiędzy  Fachhochschule Südwestfalen i Politechniką Rzeszowską została podpisana umowa o współpracy. W ramach tej umowy przewidziano m.in. możliwość  uzyskania podwójnego dyplomu dla studentów WEiI i WBMiL PRz.

W rozmowach brali udział ww. przedstawiciele Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej oraz pracownicy Fachhochschule Südwestfalen: prof. Meike Barfuß,  Dean prof. Harald Mundinger, prof. Christoph Glatz, prof. dr Andreas Brauers.

Podczas wizyty zwiedziliśmy dwa kampusy Fachhochschule Südwestfalen w Hagen i  Lüdenscheid,  w tym laboratoria: technik świetlnych –  LED,  technik medycznych, inteligentnego budownictwa, technologii internetowych. Bardzo ciekawą inicjatywą  prowadzoną przez niemieckich studentów jest „Math Learning Center”. Centrum to służy pomocy w nauce dla studentów niższych lat, w specjalnie przygotowanym laboratorium studenci pełnią dyżury i na bieżąco pomagają w przygotowaniu do zajęć i rozwiązywaniu trudnych zadań.

Dr inż Anna Szlachta