Strona: Dofinansowanie na realizację projektu „Elektronika dla branży automotive” / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Dofinansowanie na realizację projektu „Elektronika dla branży automotive”

2017-10-25

Dnia 25 października br. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło informację o wynikach oceny formalno-merytorycznej w konkursie nr POWR.03.01.00-IP.08-00-MOT/17.

Wydział Elektrotechniki i Informatyki uzyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. "Elektronika dla branży automotive". Wsparciem będą objęci studenci kierunku elektronika i telekomunikacja (studia II stopnia) z naboru 2017/2018.

Projekt przewiduje wsparcie dla 40 studentów tego kierunku we współpracy z firmą Bury Sp. z o.o. Mielec, obejmując swoim zakresem płatny program stażowy w okresie od lipca do września 2018 r., dedykowane szkolenia prowadzone zarówno przez pracowników PRz jak i firmy zewnętrzne (wraz z możliwością uzyskania stosownych certyfikatów i uprawnień) oraz wizyty studyjne.

Współpraca z firmą Bury będzie dotyczyła następujących obszarów:

• rozwój elektroniki,
  • inżynieria jakości,
  • inżynieria SMT,
  • konstrukcja oprzyrządowania testującego.