Strona: Najczęściej zadawane pytania związane z pracą dyplomową / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Najczęściej zadawane pytania związane z pracą dyplomową

• Kiedy należy wybrać temat pracy?
    Temat pracy Studenci studiów I stopnia wybierają w semestrze 5-tym, natomiast Studenci studiów II stopnia na 1-szym semestrze. (panel wyboru tematów prac dyplomowych)
  • Czy możliwa jest zmiana tematu pracy dyplomowej?
    Tak, na wniosek Studenta skierowany do Prodziekana, zaopiniowany przez Promotora.
  • Czy możliwa jest zmiana promotora pracy dyplomowej?
    Tak, na wniosek Studenta skierowany do Prodziekana, z opinią promotora dotychczasowego i nowo proponowanego.
  • Do kiedy należy złożyć pracę dyplomową?
    Student jest zobowiązany do złożenia pracy dyplomowej do końca sesji poprawkowej danego semestru.

• Czy można przesunąć termin złożenia pracy dyplomowej?
    Tak, na uzasadniony wniosek Studenta skierowany do Prodziekana, zaopiniowany przez Promotora, jednak nie dłużej niż do dnia 30 września danego roku akademickiego.

• Co obejmuje egzamin dyplomowy?
    Egzamin dyplomowy obejmuje:
    1) weryfikację efektów uczenia się osiągniętych podczas studiów na danym
    kierunku, poziomie i profilu na zasadach określonych przez dziekana;
    2) obronę pracy dyplomowej.

• Jakie są warunki dopuszczenia do obrony pracy?
    Warunki dopuszczenia do obrony pracy to:
    1) uzyskanie zaliczenia wszystkich zajęć objętych programem studiów oraz wymaganej liczby punktów ECTS;
    2) uzyskanie pozytywnej oceny lub pozytywnego wyniku z weryfikacji efektów uczenia się osiągniętych podczas studiów na danym kierunku, poziomie i profilu;
    3) złożenie wymaganych dokumentów i uregulowanie wszystkich zobowiązań wobec Uczelni określonych w odrębnych przepisach.

• Kto wyznacza skład komisji egzaminacyjnej?
    Dziekan.

• Kto jest w składzie komisji egzaminacyjnej?
    Wchodzą co najmniej trzy osoby: Przewodniczący, Promotor i Recenzent.

• Gdzie szukać harmonogramu obron prac dyplomowych?
    Pod linkiem:

• Do kiedy Student posiada status studenta?
    Datą ukończenia studiów jest data złożenia egzaminu dyplomowego.

• Kiedy dyplom ukończenia studiów będzie gotowy do odbioru?
    W terminie 30 dni od dnia ukończenia studiów uczelnia wydaje absolwentowi dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem.

• Czy uczelnia może wydać inny dokument potwierdzający ukończenie studiów przed wydaniem dyplomu?
    Tak. Można zwrócić się o wydanie zaświadczenia o ukończeniu studiów.

• Do kiedy można ubiegać się o wznowienie studiów na czas obrony?
    O wznowienie studiów mogą się ubiegać osoby, których przerwa w studiach nie trwała dłużej niż 5 lat.

• Kiedy zdaje się egzaminy sprawdzające?
    W przypadku wznowienia studiów po przerwie dłuższej niż 2 lata, Prodziekan wyznacza egzaminy sprawdzające i termin ich zaliczenia.

• Czy wznawiając studia jest obowiązek realizacji różnic programowych?
    Prodziekan w decyzji o wznowieniu określa warunki wznowienia, określa ewentualne różnice programowe, termin ich zaliczenia i wysokość opłaty.