Studia inżynierskie, I stopnia, 3,5-letnie stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne), profil ogólnoakademicki.
fot. M. Ćmil
Ukończenie kierunku informatyka da Ci wiedzę i umiejętności w zakresie: samodzielnego rozwiązywania podstawowych problemów informatycznych, przygotowania, realizacji i weryfikacji projektów informatycznych, praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi i biegłością w programowaniu, technicznych aspektów obsługi sprzętu informatycznego i oprogramowania, szybkiego adaptowania się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości informatycznej.
Studenci kierunku informatyka mają możliwość nabycia praktycznych umiejętności z zakresu: programowania w języku asemblera, C, C++, Java, mikroinformatyki, inżynierii systemów informatycznych, technologii internetowych, grafiki komputerowej i animacji, tworzenia baz danych w bogato wyposażonych pracowniach komputerowych.
Program studiów umożliwia przyszłemu inżynierowi zdobycie zarówno teoretycznej jak i praktycznej wiedzy oraz opanowanie warsztatu niezbędnego w pracy również dzięki możliwości zdobycia w ramach zajęć certyfikatów firm: Alcatel-Lucent, Microsoft, Oracle, IBM.
Absolwenci kierunku informatyka znajdują zatrudnienie praktycznie we wszystkich dziedzinach gospodarki, administracji i zarządzania, w firmach komputerowych zajmujących się zarówno oprogramowaniem, projektowaniem, utrzymaniem i sprzętem, oraz rozwojem systemów informacyjnych zarządzania w przedsiębiorstwach.
U nas możesz studiować kierunek informatyka wybierając jedną z trzech specjalności:
- Inżynieria systemów informatycznych,
- Systemy i sieci komputerowe,
- Informatyka w przedsiębiorstwie.
Z pewnością, kończąc studia pierwszego stopnia na kierunku informatyka będziesz inżynierem z wykształceniem ogólnym i wiedzą techniczną, umiejętnościami i nawykami ułatwiającymi Ci dalszy rozwój kwalifikacji w zakresie informatyki.
Nabędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie: tworzenia oprogramowania narzędziowego i systemowego, projektowania kompletnych systemów informatycznych, zadaniowych lub obiektowych, realizacji prototypu systemu, układu sieci komputerowych, opracowania oprogramowania będącego protokołem sieciowym, interfejsem komunikacyjnym czy oprogramowaniem narzędziowym.
Więcej informacji: zobacz plan studiów