Podstrona: Ogłoszenia dla studentów / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Ogłoszenia dla studentów

Terminy egzaminów dyplomowych po cyklu 2020/21-L

Ogłoszenie z dnia 21.05.2021 o terminach składania i obron prac dyplomowych. Link do ogłoszenia.

Oferty stażu i pracy w firme Eltel Networks Energetyka

02-06-2021 r.

Oferty stażu i pracy:

Zaproszenie na Hackathon HACK4LEM

02-06-2021 r.

Ogólne informacje

W dniach 18 – 20 czerwca odbędzie wirtualny maraton programowania Hack4Lem, którego współorganizatorami są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Łączna pula nagród wynosi 150 000 złotych. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą prezentować efekty swojej pracy w dwóch kategoriach:

 • stwórz bank przyszłości,
 • walka z cyberprzemocą.

Hack4lem to nie tylko programowanie, to także święto fanów Lema, futurologii i technologii. W czasie trwania hackathonu przewidziano wiele wykładów prowadzonych przez ekspertów takich jak Aleksandra Przegalińska, Artur Chmielewski czy Maciej Kawecki. Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych.
Całość dostępna będzie za pośrednictwem transmisji na żywo z siedziby PKO Banku Polskiego w warszawskiej Rotundzie.

Zapraszamy wszystkich chętnych: studentów, programistów, projektantów UX, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków, a nawet socjologów. Link do szczegółowych informacji.

Grafika promująca wydarzenie HACK4LEM: Widziałem przyszłość... zmieniłeś ją ty!

27-05-2021 r.

Konkurs dla studentów i doktorantów na udział w projekcie naukowym

Zakład Systemów Złożonych ogłasza konkurs na stanowisku studenta stażysty i/lub doktoranta (max 3 osoby) w projekcie "System gromadzenia i analizy danych do wspomagania oceny skuteczności kuracji kosmetykami w terapii uzdrowiskowej". Link do szczegółów konkursu.

Wybory specjalności i przedmiotów wybieranych - cykl dydaktyczny 2020/21-L

Wybory odbędą się w dniach od 28 maja do 6 czerwca 2021. Wyboru należy dokonać na stronie: Link do strony wyboru

Szkolenia w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej

20-05-2021 r.

Informacja o szkoleniu

Informujemy o możliwości szkolenia oferującego uzyskanie licencji pilota szybowcowego. Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem: informacje.

Zaproszenie do udziału w XIX Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej

20-05-2021 r.

Naukowe Koło Ekonomistów zaprasza do czynnego i biernego udziału w XIX Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej pt. „Nauki społeczne i współczesna ekonomia - szanse, zagrożenia, wyzwania”. Wydarzenie jest w pełni darmowe (zarówno dla słuchaczy, jak i prelegentów) i odbędzie się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams w dniach 10-11 grudnia 2021 r.  Prelegenci mogą rejestrować się do dnia 14 listopada 2021 r. (za pośrednictwem formularza - link w wydarzeniu poniżej).

Organizatorem wydarzenia jest NKE, Instytut Nauk Ekonomicznych Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. 

Głównymi atutami XIX MSKN-u jest jego międzynarodowy i interdyscyplinarny charakter oraz fakt, że prelegenci będą mieć możliwość wygłoszenia swoich referatów w języku polskim lub angielskim. Organizowane cyklicznie Międzynarodowe Studenckie Konferencje Naukowe rokrocznie cieszą się niemalejącym zainteresowaniem zarówno wśród studentów z polskich uczelni, jak i zagranicznych, w tym m.in. z Indii czy z Indonezji.  

LINKI DO WYDARZEŃ REKRUTACYJNYCH:  

Prelegenci/Speakers–Konferencja Naukowa XIX MSKN|XIX International Student Scientific Conference:  

https://www.facebook.com/events/115962017178770/

Słuchacze/Listeners – Konferencja Naukowa XIX MSKN | International Student Scientific Conference: 

https://www.facebook.com/events/4607752422574647

III edycja konkursu MON o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego...

05-05-2021 r.

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że Minister Obrony Narodowej ogłosił III edycję konkursu o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego za najlepszą pracę  inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii.
 
Cyberbezpieczeństwo jest dla resortu obrony narodowej jednym z priorytetowych obszarów działania, dlatego ponownie chcemy wyróżnić autorów najlepszych prac, popularyzować wiedzę, budować świadomość i zainteresowanie oraz inspirować środowisko akademickie do prowadzenia badań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.
 
Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach:
I. na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką i magisterską;
II. na najlepszą rozprawę doktorską.
 
Do udziału w konkursie w kategorii I zapraszamy osoby, które obroniły pracę inżynierską, licencjacką lub magisterską nie wcześniej niż dnia 1 października 2019 r. 
Uczestnikami konkursu w kategorii II mogą być osoby, które obroniły, nie wcześniej niż dnia 1 października 2018 r., rozprawę doktorską, na podstawie której nadany został stopień naukowy doktora.

Prace zgłaszane do konkursu muszą być napisane w języku polskim i wpisywać się w szeroko rozumianą tematykę cyberbezpieczeństwa lub kryptologii.
Łączna pula nagród w konkursie wynosi 43.000 zł.
 
Autorzy prac powinni dokonać zgłoszenia do dnia 16 sierpnia 2021 r. w formie papierowej lub elektronicznej. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym Regulaminie, dostępnym również na stroniewww.cyber.mil.pl/edycjaiii/.
  
Zachęcamy do udziału w konkursie.
 
Komitet Organizacyjny

Zaproszenie do udziału w 1 Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej

21-04-2021 r.

Koło Naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza do udziału w 1 Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej w najbliższy weekend: 23-24 kwietnia 2021 r. 

Aby wziąć udział należy przesłać zgłoszenie za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/k12MF5XpBQcgCyjz8

Podczas konferencji będą mieli Państwo wysłuchać ponad 50 prelegentów z całego świata. W pierwszy dzień konferencja zostanie otwarta wykładem dr hab. prof. UWr Kazimierz Dziubka “Europa obywateli jako transdyscyplinarny projekt życia”, zaś drugiego dnia wystąpieniem Europosłanki Janiny Ochojskiej  pt. “Misja europarlamentarzysty. Jak działalność pozarządowa może znaleźć swoje odzwierciedlenie w pracy poselskiej?".

Temat konferencji wyrasta z potrzeby zrozumienia zjawisk i procesów zachodzących obecnie we współczesnej Europie. Głównym celem wydarzenia jest próba odpowiedzi na pytania dotyczące dwóch bloków tematycznych: 1) Przyczyny i formy aktywizacji jednostek w działalność obywatelską i społeczną w różnych krajach Europy,  2) Grassroots lobbying oraz inne skutki ruchów i działań społecznych. 

Więcej informacji nt. konferencji: https://fb.me/e/2anzyhIeG

Konkurs prac dyplomowych pod patronatem IEEE 2021

14-04-2021 r.

Sustainable food production in the condition of Climate Change

09-04-2021 r.

Termin konferencji: 3-4 maja 2021 (online)
Rejestracja trwa do 11.04.2021 r.
Udział w konferencji dla studentów PRz jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje

Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland Nowe Technologie

01-04-2021 r.

Zapraszamy uzdolnionych studentów do udziału w Eliminacjach Krajowych WorldSkills Poland Nowe Technologie, które
odbędą się 2 CZERWCA 2021 roku w Lublinie. Eliminacje obejmą 5 konkurencji dotyczących tzw. zawodów przyszłości takich jak: robotyka mobilna, cyberbezpieczeństwo, mechatronika, przemysł 4.0, chmura obliczeniowa. Studenci powinni reprezentować kierunki studiów adekwatne do ogłoszonych kategorii lub być pasjonatami w tym zakresie. Szczegółowe informacje o eliminacjach dostępne na: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-lublin/

graf-1200x670-euroskills-lublin-konkurencje.jpg

Główny Urząd Statystyczny - konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki

22-03-2021 r.

Szczegółowe informacje o konkursie

Zgłoszenia udziału będą przyjmowane do dnia 31 marca 2021 r.

Ważność elektronicznych legitymacji studenckich (ELS) - informacja

15-03-2021 r.

Informujemy, że w związku z ciągle trwającym stanem epidemii wszystkie legitymacje studenckie (ELS) są ważne do końca listopada 2021 bez konieczności ich przedłużania (naklejania hologramu). W wyjątkowych przypadkach konieczności przedłużenia ELS zapraszamy do dziekanatu w terminach otwarcia, tj. wtorek, środa, czwartek w godz.: 10:00 - 13:00.

EE-DI-3(06) - ogłoszenie

12-03-2021 r.

Decyzją Dziekana dr. hab. inż. Romana Zajdela, prof. PRz, zostało zarządzone przejście tylko i wyłącznie na nauczanie zdalne od 12.03.2021 r. do 26.03.2021 r., dla studentów kierunku elektrotechniki studiów stacjonarnych pierwszego semestru VI (EE-DI-3(06)).

Decyzja jest spowodowana pozytywnym wynikiem badania koronawirusa SARS-CoV-2 pracownika Wydziału EiI, który miał kontakt ze studentami kierunku elektrotechniki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia (EE-DI-3(06)).

Webinar “Programowanie Interaktywne” - 13.03.2021 r.

26-02-2021 r.

www1.png

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, absolwentów uczelni wyższych oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w Webinarze pt. “Programowanie Interaktywne”.

 W trakcie wydarzenia organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków “KOD” dowiecie się jak programować, modyfikować kod, debugować oraz naprawiać błędy w programie. Spotkanie to będzie miało ciekawą formę, gdyż nie wyłączymy aplikacji od początku webinaru.

Spotkanie to poprowadzi Michał Herda.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na fanpage SKNI “KOD” (https://www.facebook.com/skni.kod)
oraz stronie wydarzenia (https://fb.me/e/3YCFIsNwC).

Wyjazd na zagraniczne praktyki studenckie

19-02-2021 r.

Ambasada USA zaprasza na spotkanie online "Careers of the Future: Sztuczna inteligencja - to nie to, co myślisz"- 24 lutego godz. 18:00

19-02-2021 r.

Szczegóły zaproszenia

Informacją o wydarzeniu można również podzielić się korzystając z posta zamieszczonego na Facebooku Ambasady USA.

REJESTRACJA:
Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza:https://forms.gle/J5wE4oRgqboeYHUY8

Organizacja kształcenia w semestrze letnim 2020/2021

15-02-2021 r.

Szanowni studenci, zgodnie z Zarządzeniem nr 7/2021 Rektora Politechniki Rzeszowskiej z dnia 29 stycznia 2021 r., w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 kształcenie w uczelni prowadzone będzie w formie hybrydowej (kształcenie zdalne z elementami kształcenia stacjonarnego).

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji zajęć prowadzonych na Wydziale Elektrotechniki i informatyki zawarte są w załączonym pliku pdf. Plik zawiera informacje o formie prowadzenia zajęć z podziałem na poszczególne kierunki.

Uwaga, sposób organizacji kształcenia może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemicznej. Dziekan może podjąć decyzję o zmianie formy prowadzenia zajęć.

Zaproszenie dla studentów na spotkanie on-line z firmą Bury

02-02-2021 r.

Informacje o stypendiach na semestr letni 2020/2021

21-01-2021 r.

Na stronie https://usos.prz.edu.pl po zalogowaniu się w zakładce "AKTUALNOŚCI" dostępne są  informacje o stypendiach na semestr letni 2020/2021.

Zmiana terminu złożenia prac dyplomowych po cyklu 2020/21-Z

13-01-2021 r.

Z związku z Zarządzeniem Rektora nr 4/2021 z dn. 12.01.2021 w sprawie zasad i trybu wykonania oraz archiwizacji prac dyplomowych na Politechnice Rzeszowskiej i wynikającą z niego koniecznością uaktualnienia procedury składania pracy dyplomowej, termin złożenia pracy dyplomowej dla studentów, którzy zamierzają rekrutować się na studia stacjonarne drugiego stopnia zostaje

wydłużony do dnia 1.02.2021.

Spotkanie biznesowe dla studentów z woj. podkarpackiego

10-12-2020 r.

W czwartek 17.12.2020, godz. 9:00-11:00 w formie online odbędzie się spotkanie dla studentów z województwa podkarpackiego, organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
Spotkanie jest kierowane dla studentów, którzy są zainteresowani procesem inkubacji (pracą nad rozwinięciem swojego pomysłu do fazy MVP).
UWAGA! Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja!
Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:
https://www.parp.gov.pl/index.php?option=com_parpevents&view=details&id=1034

Harmonogram wyboru tematów prac inżynierskich/magisterskich na rok akademicki 2021/2022

12-11-2020 r.
Harmonogram wyboru tematów prac dyplomowych w bieżącym cyklu dydaktycznym znajduje się na stronie:

https://weii.prz.edu.pl/studenci/wybory-tematow-prac-dyplomowych

Opublikowanie oferty tematów prac dyplomowych nastąpi 30 listopada 2020 r. Proces wyboru tematów odbywa się wyłącznie elektronicznie na stronie Wydziału.

Termin złożenia prac dyplomowych po cyklu 2020/21-Z

23-10-2020 r.

Harmonogram semestru zimowego r.ak. 2020/2021 dla studentów siódmych semestrów studiów stacjonarnych I stopnia WEII

13-10-2020 r.

a) s e m e s t r   z i m o w y  w tym:

od 01.10.2020

do 10.01.2021

 

- zajęcia dydaktyczne

od  05.10.2020

do  11.12.2020

 

zimowa sesja egzaminacyjna zasadnicza

od  14.12.2020

do  22.12.2020

 

- przerwa świąteczna zimowa

od  23.12.2020

do  03.01.2021

 

zimowa sesja poprawkowa

od  04.01.2021

do  10.01.2021

 

Termin złożenia pracy dyplomowej do dnia 22.02.2021

 

Ogólnopolski Konkurs GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe

16-10-2020 r.

cropped-1logo-geek-poziom.png

Kurs języka niemieckiego szansą na uzyskanie podwójnego dyplomu

09-10-2020 r.

Ogłoszenie

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie zapraszamy do kontaktu z mgr Iloną Majkowską: imajko@prz.edu.pl

Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów na rok akademicki 2020-2021

06-10-2020 r.

Nabór na studia i praktyki w ramach Programu Erasmus+ na semestr letni roku akademickiego 2020/2021

01-10-2020 r.

Drodzy studenci!

Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej serdecznie zaprasza studia i praktyki w semestrze letnim 2020/2021.
Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie:
https://dwm.prz.edu.pl/program-erasmus/dla-studentow/studia/rekrutacja-kandydatow
https://dwm.prz.edu.pl/program-erasmus/dla-studentow/praktyka/rekrutacja
Pomocy i informacji udzielają także pracownicy Działu:
w sprawie studiów mgr Katarzyna Kadaj-Kuca k.kadaj@prz.edu.pl, 17 7432207
w sprawie studiów mgr Joanna Ruszel, 17 7432149
w sprawie praktyk mgr Maria Warzybok-Lech 17 7432545.

Ogłoszenie - plakat

Konkurs MON na najlepszą pracę z zakresu technologii, technik i inżynierii kosmicznej i satelitarnej oraz systemów autonomicznych

25-09-2020 r.

Wybory specjalności i przedmiotów wybieranych (2019/20-L)

Wybory specjalności i przedmiotów wybieranych odbędą się w dniach 28 maja – 7 czerwca 2020. Wyboru należy dokonać na stronie:

https://weii.prz.edu.pl/studenci/wybory-specjalnosci-i-przedmiotow

Wybory tematów prac dyplomowych - studia stacjonarne 2 stopnia

06-05-2020 r.

Przypominamy o obowiązku wybrania tematu pracy dyplomowej. Pracę dyplomową wybierają wszyscy studenci pierwszych semestrów studiów stacjonarnych 2 stopnia. Wyboru należy dokonać do dnia

24.05.2020

Panel wyboru tematów dyplomowych

Konkurs Konstrukcji Studnckich - KOKOS - edycja VI

05-03-2020 r.

Konkurs BorgWarner Student Award - III edycja

24-02-2020 r.

Konkurs na stanowiska asystenta stażysty w Zakładzie Systemów Złożonych

06-02-2020 r.

Summer internship and research scholars at EPFL for international students

18-12-2019 r.

Wybory tematów prac dyplomowych (2019/20-Z) - przypomnienie

17-12-2019 r.

Przypominamy o obowiązku wybrania tematu pracy dyplomowej do dnia

20.12.2019

Panel wyboru tematów dyplomowych

Pracę dyplomową wybierają wszyscy studenci piątych semestrów studiów pierwszego stopnia oraz pierwszych semestrów studiów drugiego stopnia.

Wybór tematu pracy dyplomowej musi zakończyć się podpisaniem Karty wyboru pracy dyplomowej. Brak Karty wyboru pracy dyplomowej uniemożliwi rejestrację na kolejny semestr studiów w cyklu dydaktycznym 2019/20-L.

Konkurs dla studentów i doktorantów na udział w projekcie naukowym!

11-12-2019 r.

Konkurs na biznesplany

09-12-2019 r.

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Student-Wynalazca" - Politechnika Świętokrzyska

02-12-2019 r.

MOSTECH - krajowa wymiana studentów

28-11-2019 r.

Zapraszamy studentów 5 semestru studiów I stopnia oraz studentów 1 semestru studiów II stopnia do udziału w wymianie krajowej MOSTECH na zasadach określonych w porozumieniu KRPUT.

MOSTECH – program mobilności studentów polskich uczelni technicznych. Ideą porozumienia w zawartego przez polskie uczelnie techniczne jest podnoszenie jakości kształcenia oraz ułatwienie krajowej wymiany studentów.

Chętni, którzy wyrażą chęć studiowania na innych uczelniach w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 powinni zgłaszać się do dnia 18 grudnia 2019 r. do dziekanatu Wydziału z uzupełnionym formularzem zgłoszenia.

Szczegółowe informacje dotyczące wymiany są dostępne na stronie internetowej http://www.kaut.agh.edu.pl/mostech/.

Wybory tematów prac dyplomowych (2019/20-Z)

20-11-2019 r.

Dziekanat WEiI informuje, że rusza kolejna tura wyboru tematów prac dyplomowych.

Wyboru należy dokonać

od 21.11.2019 do 20.12.2019

korzystając z panelu wyboru tematów dyplomowych

Wybór tematu pracy dyplomowej musi zakończyć się podpisaniem Karty wyboru pracy dyplomowej. Brak Karty wyboru pracy dyplomowej uniemożliwi rejestrację na kolejny semestr studiów w cyklu dydaktycznym 2019/20-L.

Zaproszenie na spotkanie informacyjne ProtoLab Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI)

04-11-2019 r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne ProtoLab Podkarpackiego Centrum Innowacji, które odbędzie się w dniu 13 listopada 2019 r. o godz. 10.30 w sali A61. Na spotkaniu przedstawione zostaną możliwości współpracy dla studentów i kół naukowych z PCI - Protolab przy realizacji nowych projektów i przedsięwzięć.
https://protolab.pcinn.org/

Terminy składania wniosków o przyznanie STYPENDIUM na semestr zimowy 2019/2020

16-10-2019 r.

Terminy składania wniosków o przyznanie STYPENDIUM REKTORA na semestr zimowy 2019/2020

10-10-2019 r.

Harmonogram semestru zimowego 2019/2020 dla 4 roku studiów stacjonarnych I stopnia

08-10-2019 r.

Konkurs "CPK Innowacje" - zaproszenie do udziału w konkursie dla studentów i doktorantów

09-10-2019 r.

CPK - Centralny Port Komunikacyjny

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin

Open Banking Hackathon

Związek Banków Polskich  jest organizatorem Open Banking Hackathon, który odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2019 r.  w Warszawie.

Wydarzenie ma charakter międzynarodowy, skierowany jest do studentów z Polski oraz Europy Środkowowschodniej

Zgłoszenie oraz szczegółowe informacje na stronie:

https://openbankinghackathon.pl/

Konkurs "Uczelnie Szkołom - finansach z NBP"

Konkurs dla uczelni: Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP

Narodowy Bank Polski ogłasza Konkurs adresowany do uczelni w Polsce na projekt z zakresu edukacji ekonomicznej dla młodzieży szkolnej.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i realizacji innowacyjnego projektu edukacyjnego popularyzującego wiedzę na temat zarządzania finansami osobistymi wśród uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych i młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Czekamy na propozycje różnorodnych inicjatyw z zastosowaniem nowoczesnych metod przekazywania wiedzy. Chcemy premiować przede wszystkim działania rozwijające praktyczne umiejętności przydatne w samodzielnym funkcjonowaniu w świecie finansów.

Każda ze zwycięskich uczelni będzie mogła otrzymać nawet do 150 000 zł dofinansowania na realizację projektu.

Projekt powinien dotyczyć minimum trzech z niżej wymienionych obszarów tematycznych*:

 • Zarządzanie własnymi pieniędzmi
 • Obrót gotówkowy i bezgotówkowy oraz bezpieczeństwo dokonywania transakcji
 • Oszczędzanie i inwestowanie
 • Kredyty, pożyczki, ubezpieczenia
 • Przedsiębiorczość i kariera zawodowa
 • Główne instytucje wpływające na stabilność ekonomiczną i finansową kraju

W Konkursie mogą wziąć udział zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne, działające na terenie kraju na podstawie Ustawy z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Prace konkursowe sporządzone na formularzu wniosku o dofinansowanie wraz z preliminarzem wydatków (do pobrania poniżej) można przesyłać wyłącznie w wersji elektronicznej do 18 października 2019 r., na adres e-mail: konkursy.DEW@nbp.pl

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/index.html

Konkurs "Otwarte drzwi"

Szukamy Kosmicznych Stażystów

Wybory specjalności i modułów wybieranych

15-05-2019 r.

Wybory specjalności i modułów wybieranych dla studentów drugiego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych odbędą się w dniach 24 maja – 7 czerwca 2019 r. na stronie:

https://weii.prz.edu.pl/studenci/wybory-specjalnosci-i-przedmiotow

Spotkania informacyjne dla poszczególnych kierunków - szczegóły

Zaproszenie na spotkanie z Dziekanem WEiI - omówienie wyników ankietyzacji w sem. zimowym 2018/19

01-04-2019 r.

Dziekan i przewodniczący Wydziałowej Komisji ds. Zapewniania Jakości Kształcenia (WKZJK) zapraszają studentów na spotkanie, omawiające wyniki ankietyzacji na WEiI w semestrze zimowym 2018/19. W trakcie spotkania studenci będą mogli przekazywać opinie i sugestie dotyczące zajęć dydaktycznych prowadzonych na Wydziale.

Spotkanie odbędzie się
10.04.2019 (środa)
o godz. 10:30
w sali A-101

Spotkanie studentów z PKA

Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zaprasza  studentów niżej wymienionych kierunków studiów na spotkania z Polską Komisją Akredytacyjną (PKA), które odbędą się w dniach:

 •  kierunek: elektrotechnika, 21 marca br. (czwartek), godz. 12.15 – 13.00, aula A61;
 • kierunek: informatyka, 22 marca br. (piątek), godz. 8.45 – 9.30, aula A61.

PKA dokona oceny programowej kierunków elektrotechnika oraz informatyka. Jednym z elementów przewidzianych w harmonogramie wizytacji jest spotkanie ze studentami. Równocześnie informujemy, że w ww. terminach studentów danego kierunku obowiązują godziny wolne od zajęć dydaktycznych.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją, działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. 

Warsztaty IAESTE CaseWeek

13-03-2019 r.

"Studia to nie wszystko" - tę maksymę słyszał każdy student, ale nie każdy student wie, gdzie szukać dodatkowych możliwości i w jaki sposób ukierunkować swoją karierę.

Z pomocą przychodzi cykl warsztatów IAESTE CaseWeek, który zawita na Politechnikę Rzeszowską już 1 kwietnia. IAESTE CaseWeek - mowa o największym cyklu warsztatów case-study w Polsce organizowanym na najlepszych uczelniach technicznych w Polsce.

Co wyróżnia to wydarzenie od innych?
- pracodawcy wychodzą do studenta z realnymi problemami biznesu i uczą praktycznych rozwiązań
- idealna okazja do nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą, a nawet otrzymania stażu
- uczestnicy otrzymają certyfikaty, a uczestnictwo jest darmowe

Formularz rejestracyjny oraz informacje o warsztatach znajdziesz na stronie:  www.caseweek.iaeste.pl -->Warsztaty-->Uczelnia: Politechnika Rzeszowska--> wybór warsztatów i rejestracja.

Rekrutacja do projektu "Nowa Jakość"

Informujemy, że w dniach 25.01.2019 – 6.02.2019 odbędzie się rekrutacja studentów WEiI trzecich lat studiów pierwszego stopnia wszystkich kierunków do projektu „Nowa jakość - zintegrowany program rozwoju Politechniki Rzeszowskiej".

Dostępnych jest następująca liczba miejsc dla poszczególnych kierunków:

EA-DI3: 26

EE-DI3: 18

EF-DI3: 44

EN-DI3: 15

ET-DI3: 28

Szczegóły pod linkiem:
https://power.prz.edu.pl/nj/mpk-weii

Termin wyboru prac dyplomowych

11-01-2019 r.

Przypominamy o obowiązku wybrania tematu pracy dyplomowej do dnia

18.01.2019

Panel wyboru tematów dyplomowych

Pracę dyplomową wybierają wszyscy studenci piątych semestrów studiów pierwszego stopnia oraz pierwszych semestrów studiów drugiego stopnia.

Wybór tematu pracy dyplomowej musi zakończyć się podpisaniem Karty wyboru pracy dyplomowej. Brak Karty wyboru pracy dyplomowej uniemożliwi rejestrację na kolejny semestr studiów w cyklu dydaktycznym 2018/19-L.

Nabór UZUPEŁNIAJĄCY wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów rozpoczynających studia po raz pierwszy

15-11-2018 r.

Nabór uzupełniający wniosków trwa od 13.11.2018 do 20.11.2018

Szczegóły na stronie www.

Kurs z języka niemieckiego dla studentów II i III roku

Dla studentów II i III roku WEiI oferujemy kurs z języka niemieckiego.

Zajęcia odbywają się  we wtorki i czwartki o godz. 7:00 w sali A113.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt do 20.11.2018 bezpośrednio na e-mail do Ilony Majkowskiej (imajko@prz.edu.pl) bądź z Pawłem Kocanem, studentem III roku EF-DI.

Konkurs - BorgWarner Student Award

26-10-2018 r.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów rozpoczynających studia po raz pierwszy

12-10-2018 r.

Nabór wniosków będzie trwał od 15 do 26 października 2018.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków.

Informacja o stypendium ministra na rok akademicki 2018/2019

Kwestie przyznawania stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów regulują przepisy:

 • art. 173, art. 178, art. 181, art. 184 oraz art. 187 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo
  o szkolnictwie wyższym
  (Dz. U. z 2017 r. poz. 2183 z późn. zm.),
 • rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 lipca 2015 r.
  w sprawie stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia przyznawanych studentom

logo-mnisw-pl.png

Warunki ubiegania się o stypendium ministra

O przyznanie stypendium student może ubiegać się nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Wyjątek przewidziano dla studenta pierwszego roku studiów drugiego stopnia rozpoczętych w terminie roku od ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Warunki przyznawania stypendium ministra

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia może być przyznane studentowi posiadającemu wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane ze studiami, lub wybitne osiągnięcia w sporcie.

Rozporządzenie w sprawie stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia przyznawane studentom precyzuje w § 2 ust. 1, że stypendium na dany rok akademicki może być przyznane studentowi, który zaliczył rok studiów w poprzednim roku akademickim i uzyskał w danym roku akademickim wpis na kolejny rok studiów przewidziany w planie studiów albo został przyjęty na studia drugiego stopnia oraz uzyskał w okresie studiów: 

1)       wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane z odbywanymi studiami lub

2)       wybitne osiągnięcia w sporcie.

Spełnienie ww. warunku zaliczenia roku studiów w poprzednim roku akademickim nie jest wymagane, jeżeli student jest wpisany w danym roku akademickim na rok studiów przewidziany w planie tych studiów, a przyczyną niezaliczenia roku studiów w poprzednim roku akademickim był urlop od zajęć w uczelni udzielony w związku ze stanem jego zdrowia lub z narodzinami dziecka.

Zgodnie z art. 184 ust. 5 ww. ustawy, studentowi, który po ukończeniu jednego kierunku studiów kontynuuje naukę na drugim kierunku studiów, stypendium nie przysługuje, chyba że kontynuuje on studia po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego, jednakże nie dłużej niż przez okres trzech lat. Nie może zatem otrzymać stypendium ministra osoba, która ukończyła już jeden kierunek studiów z tytułem zawodowym magistra lub równorzędnym, a także student, który po ukończeniu studiów pierwszego stopnia rozpoczął naukę na kolejnych studiach pierwszego stopnia. Weryfikacji wniosków pod kątem spełniania warunku określonego w art. 184 ust. 5 ww. ustawy dokonują uczelnie.

Osiągnięcia brane pod uwagę przy ocenie wniosków

Za wybitne osiągnięcia naukowe uważa się:

 • autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych w czasopismach naukowych ujętych w wykazie ogłoszonym przez ministra właściwego do spraw nauki zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 44 ust. 2 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki  (Dz.U. z 2018 r. poz. 87)lub w formie książki, o zasięgu co najmniej krajowym, z wyłączeniem publikacji pokonferencyjnych,
 • udział w projektach badawczych realizowanych samodzielnie przez uczelnię,
 • udział w projektach badawczych realizowanych przez uczelnię we współpracy z innymi uczelniami lub jednostkami naukowymi, w tym zagranicznymi,
 • autorstwo lub współautorstwo wynalazku, wzoru użytkowego, wzoru przemysłowego, topografii układu scalonego lub wyhodowanej albo odkrytej i wyprowadzonej odmiany rośliny:
  • na które udzielono odpowiednio patentu na wynalazek, prawa ochronnego na wzór użytkowy, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego, prawa z rejestracji topografii układu scalonego lub przyznano wyłączne prawo do odmiany rośliny, albo
  • które zostały zgłoszone w celu uzyskania odpowiednio patentu na wynalazek, prawa ochronnego na wzór użytkowy, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego, prawa z rejestracji topografii układu scalonego lub w sprawie których zostały złożone wnioski o przyznanie prawa do ochrony wyhodowanej albo odkrytej
   i wyprowadzonej odmiany rośliny,
 • referaty własne wygłoszone samodzielnie na konferencjach naukowych, w których uczestniczyli prelegenci co najmniej z pięciu ośrodków akademickich,
 • nagrody uzyskane w konkursach o zasięgu międzynarodowym, w których uczestniczyli studenci uczelni co najmniej z pięciu państw, z wyłączeniem konkursów organizowanych w ramach konferencji oraz konkursów o przyznanie innych stypendiów

– o wysokiej randze lub wysokim poziomie innowacyjności.

Za wybitne osiągnięcia w sporcie uważa się:

 • zajęcie w klasyfikacji indywidualnej albo drużynowej w sportach olimpijskichlub paraolimpijskich, w których działają polskie związki sportowe, o których mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. z 2017 r. poz. 1463 z późn. zm.), co najmniej:
  • dziesiątego miejsca w igrzyskach olimpijskich,
  • ósmego miejsca w mistrzostwach świata,
  • piątego miejsca w młodzieżowych mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy,
  • trzeciego miejsca w młodzieżowych mistrzostwach Europy,
  • ww. miejsc w zawodach organizowanych dla osób niepełnosprawnych;
 • zajęcie w klasyfikacji indywidualnej albo drużynowej w sportach, w których działają polskie związki sportowe, o których mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, co najmniej trzeciego miejsca w:
  • uniwersjadzie,
  • akademickich mistrzostwach świata,
  • akademickich mistrzostwach Europy,
  • Europejskich Igrzyskach Studentów.

Lista polskich związków sportowych znajduje się na stronie internetowej Ministra Sportu i Turystyki (http://www.msport.gov.pl/polskie-zwiazki-sportowe).

Szczegółowe informacje oraz wnioski dostępne są na stronie:

https://www.nauka.gov.pl/szkolnictwo-wyzsze/informacja-na-temat-stypendiow-ministra-za-wybitne-osiagniecia-dla-studentow-na-rok-akademicki-2018-2019.html

Wnioski o stypendium ministra można składać w Dziekanacie Wydziału Elektrotechniki i Informatyki (p. 106, 107,109) w niżej podanych terminach:

 • do 10 września 2018 r. dla obecnych studentów Wydziału,
 • do 2 października 2018 r. dla studentów przyjętych na I rok studiów drugiego stopnia.

Konkurs na innowacyjny artykuł naukowy, projekt, pt.: „Debiut naukowy 2018” – „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ”

02-07-2018 r.

Szczegóły konkursu

Termin nadesłania prac: 30 listopada 2018 r.
Termin rozstrzygnięcia: 20 grudnia 2018 r.

www.debiut.buzek.pl
www.buzek.pl