Strona: "Dzień bezpiecznego Internetu" / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

"Dzień bezpiecznego Internetu"

2022-02-08
, red.  dr Paweł Dymora
Fot. dr Mariusz Nycz

W dniu 08.02.2022 r. w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku w ramach realizacji współpracy z Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki PRz odbył się pierwszy "Dzień bezpiecznego Internetu". Organizatorem wydarzenia był dr inż. Mariusz Nycz, pracownik Zakładu Systemów Złożonych WEiI działający we współpracy z Prodziekanem WEiI PRz dr inż. Mirosławem Mazurkiem oraz koordynatorem WEiI ds. promocji dr inż. Pawłem Dymorą. Po krótkim przywitaniu uczestników spotkania przez Prodziekana WEiI dra inż. Mirosława Mazurka oraz dr inż. Mariusza Nycza rozpoczęła się część główna wydarzenia, poświęconego szeroko pojętej dziedzinie cyberbezpieczństwa. W szczególności wygłoszone zostały następujące referaty:
1. 8:50 - 9:35, dr inż. Mirosław Mazurek, prodziekan WEiI Politechniki Rzeszowskiej – „Sztuczna Inteligencja w walce z cyberzagrożeniami – perspektywy i zagrożenia”.
2. 9:45 – 10:30, mgr inż. Paweł Kuraś, asystent Politechnika Rzeszowska - "Kto wie o Tobie więcej - robot-odkurzacz czy Facebook Messenger?" – absolwent ZSL w Leżajsku.
3. 10:40 – 11:25, inż. Cezary Ćwikła, specjalista IT w Urzędzie Miasta Rzeszowa - "Czy podsłuchiwanie telefonów dotyczy też Ciebie?" – absolwent ZSL w Leżajsku oraz WEiI PRz.

Ponadto, przeprowadzono zajęcia dla nauczycieli/pracowników szkoły:
14:00 – 15:30, dr inż. Mariusz Nycz – „Być bezpiecznym, albo nie być – oto jest pytanie”.

Wydarzenie zorganizowane było w formie online i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło ponad 250 uczniów szkoły wraz z nauczycielami. W kwietniu 2022 r. na WEiI PRz, planowana jest olimpiada informatyczna dotycząca cyberbezpieczeństwa, na którą już dziś zapraszamy wszystkich uczniów z Województwa Podkarpackiego.

Powrót do listy aktualności