Strona: Dzień Bezpiecznego Internetu / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

, red.  M. Mazurek
Fot. P. Dymora

Informacja o wydarzeniu

W dniu dzisiejszym tj. 7 lutego 2023  obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji pracownicy naszego Wydziału przeprowadzili w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku wykłady dotyczące problematyki bezpiecznego korzystania z sieci Internet i jej zasobów.

Organizatorzy

Organizatorem wydarzenia był dr inż. Mariusz Nycz, pracownik Zakładu Systemów Złożonych WEiI działający we współpracy z Prodziekanem Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz dr. inż. Mirosławem Mazurkiem oraz koordynatorem WEiI ds. promocji dr. inż. Pawłem Dymorą.

Po krótkim powitaniu uczestników spotkania przez wicedyrektora szkoły Pana Waldemara Tłuczka, Prodziekana WEiI dr. inż. Mirosława Mazurka oraz dr. inż. Mariusza Nycza rozpoczęła się główna część wydarzenia.

Wygłoszone zostały następujące referaty:
1. 8:45 - 9:35, dr inż. Mirosław Mazurek, prodziekan WEiI Politechniki Rzeszowskiej – „Cyberbezpieczeństwo i prywatność w sieci”;
2. 9:45 – 10:30, dr inż. Mariusz Nycz, pracownik Zakładu Systemów Złożonych WEiI – „Bezpieczeństwo informacji”.

Wydarzenie zorganizowane było w formie stacjonarnej i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło ponad 150 uczniów szkoły wraz z nauczycielami.

II edycja olimpiady informatycznej

W kwietniu 2023 r. na WEiI PRz, planowana jest II edycja olimpiady informatycznej dotyczącej zagadnień cyberbezpieczeństwa. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich z Województwa Podkarpackiego, na którą już dziś w imieniu Pana Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz organizatorów serdecznie zapraszamy.