Strona: European Rover Challenge / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2019-09-23
, red.  Mateusz Salach
Fot. Karolina Gibała

W dniach 13 – 15 września br. na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbyła się kolejna edycja zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge. Zawodnicy z wielu krajów rywalizowali na specjalnie przygotowanym Marsyardzie w konkurencjach przeznaczonych do sprawdzenia możliwości studenckich łazików. Na uczestników zarówno konkurencji jak i oglądających zmagania drużyn czekały wyjątkowe wykłady oraz strefa pokazów naukowo-technologicznych.

Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentantów z Politechniki Rzeszowskiej. Odwiedzający mieli możliwość spotkać się ze studentami Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych działającego przy naszym Wydziale.

Studenci zaprezentowali różne projekty oraz urządzenia, z którymi uczestnicy mogli wejść w interakcję. Na uczestników czekały zdalnie sterowane roboty, w tym projekty wykonane przez naszych studentów m.in. roboty typu Line Follower czy microMouse, uzyskujące wysokie wyniki na zawodach robotów w całej Polsce oraz konstrukcje zbudowane z klocków Lego. Przy drukarce 3D można było zaobserwować jak wykonywany jest druk z takiego urządzenia oraz zabrać ze sobą pamiątkę w postaci wydrukowanego projektu. Nie zabrakło także strefy VR, gdzie zwiedzający mogli wejść w świat wirtualnej rzeczywistości, sprawdzając swoje możliwości na wirtualnej kolejce górskiej. Strefa Koła cieszyła się bardzo dużą popularnością podczas wydarzenia. Nie mogło także zabraknąć łazika Curiosity zbudowanego przez studentów Koła w skali 1:4.

Politechnikę Rzeszowską oraz Wydział Elektrotechniki i Informatyki reprezentowali Marcin Goral, Marcin Hubacz oraz Mateusz Salach.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/rzeszowska.grupa.it