Strona: GRADUACJA 2019 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

GRADUACJA 2019

2019-10-28
Fot. B. Motyka

W sobotę 26 października br. kolejni Absolwenci studiów magisterskich Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odebrali dyplomy ukończenia studiów. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:00 w auli im. doc. Romana Niedzielskiego Politechniki Rzeszowskiej (A61) przy ul. W. Pola 2.

Graduacja to ostatnie wspólne spotkanie absolwentów w murach uczelni. Podniosłą atmosferę uroczystości podkreśliły togi i birety, w które ubrani byli wszyscy Absolwenci oraz władze Uczelni i Wydziału. W czasie Graduacji wręczono dyplomy ukończenia studiów i wyróżnienia absolwentom kierunków elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, energetyka oraz informatyka.

W roku akademickim 2018/2019 studia magisterskie na WEiI ukończyło 194 osób, w tym 24 z wyróżnieniem.

Uroczystość poprowadził prof. Mariusz Korkosz, dziekan WEiI, który przypomniał zgromadzonym ponad pięćdziesięcioletnią historię Wydziału, jego dotychczasowy rozwój w zakresie kształcenia oraz uzyskiwania uprawnień do nadawania stopni i tytułów. W swoim wystąpieniu podkreślił również, że jedną z największych wartości uczelni są studenci, studenci zdolni, ambitni, otwarci i skupieni na rozwoju indywidualnym oraz współdziałający w grupach współpracowników i przyjaciół. Dziekan oprócz podziękowań i gratulacji skierował do Absolwentów następujące słowa:

- „...Mam nadzieję, że czas spędzony na Politechnice Rzeszowskiej był dla Państwa szczęśliwy. Jestem przekonany, że zaowocuje on wieloma sukcesami. Wierzę, że otworzyły się przed Wami różne możliwości, na które zasłużyliście swoją pracą i talentem...”

Władze Uczelni reprezentował prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej. Prorektor gratulował Absolwentom ukończenia studiów oraz życzył im pomyślności i sukcesów.

Uroczystą promocję prowadziła dr inż. Anna Szlachta, natomiast w imieniu promotorów wystąpił dr inż. Sławomir Samolej, który podkreślił, że bardzo często to sami studenci stanowią dla niego inspirację.

Podczas uroczystości wystąpił również mgr inż. Patryk Pyt, absolwent kierunku elektrotechnika, który podkreślił, że te kilka lat spędzonych na Uczelni na zawsze pozostanie w pamięci.

- „…Spotkałam tu wspaniałych wykładowców i kolegów. Zrodziły się przyjaźnie, które mam nadzieję będą trwały do końca życia…”.

Na koniec złożył podziękowania opiekunom, władzom Uczelni i Wydziału.

W imieniu studentów pożegnał swoich kolegów inż. Michał Indyk Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów

W uroczystej Graduacji, oprócz absolwentów i władz uczestniczyli również opiekunowie prac dyplomowych. Zaproszone zostały także rodziny i bliscy Absolwentów, którym Absolwenci brawami podziękowali za wsparcie i okazaną w trakcie studiów pomoc.

Całą uroczystość uświetniły ponadto występy Chóru akademickiego PRz pod kierownictwem Pani Lidii Chalińskiej oraz Patryka Mateji, studenta kierunku energetyka, wokalisty, gitarzysty oraz autora tekstów, który podczas występu zaprezentował również utwór ze swojej debiutanckiej płyty z polskimi tekstami pt. "Już To Wiem".

Po wręczeniu dyplomów wykonane zostały pamiątkowe fotografie.

Absolwenci mogli także dokonać wpisu do „Księgi Absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej”.

Organizację uroczystości wsparło SEP Oddział Rzeszowski oraz firma Softsystem Sp. z o.o.

Gratulujemy Absolwentom!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości.