Strona: Stopień doktora habilitowanego dla Mariusza Oszusta / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Stopień doktora habilitowanego dla Mariusza Oszusta

2019-09-27

Uchwałą Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej dr inż. Mariusz Oszust w dniu 19 września br. uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie informatyka techniczna telekomunikacja na podstawie osiągnięcia naukowego stanowiącego jednotematyczny cykl publikacji zatytułowany „Nowe metody opisu cech lokalnych i ich zastosowanie do rozpoznawania obiektów i scen oraz do oceny jakości obrazów cyfrowych”.

Dr inż. Mariusz Oszust ukończył studia na kierunku elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej w 2005 r. Rozpoczął wówczas pracę w Katedrze Automatyki i Informatyki PRz. Stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka uzyskał w 2013 r. na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Głównym obszarem jego działalności naukowej są zagadnienia związane z rozpoznawaniem obrazów cyfrowych i oceną ich jakości.

Gratulujemy!