Strona: Hackathon „Ustawka 2020” – Nasi Studenci na podium / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Hackathon „Ustawka 2020” – Nasi Studenci na podium

2020-07-06

Organizatorem konkursu był IBM Polska sp. z o.o., natomiast partnerem naukowym Uniwersytet Warszawski. W konkursie brało udział 15 3-osobowych zespołów. Zadaniem uczestników było zmierzenie się z realnym problemem dotykającym nas wszystkich głównie w obszarach naszej interakcji z otoczeniem, które z analizą danych, w powszechnym rozumieniu, nie mają wiele wspólnego. Nasze własne zdrowie, codzienne relacje międzyludzkie, ograniczenia w podróżowaniu, określenie nowej roli jednostek i grup społecznych, czy wreszcie kontrolowane próby ożywiania życia gospodarczego formalnie uwzględniające zagrożenie chorobą COVID-19 są jednak ściśle związane z danymi dotyczącymi stanu epidemii.

Tegoroczna edycja konkursu polegała na prognozowaniu: liczby nowych zachorowań, liczby nowo zarejestrowanych zgonów i liczby nowych wyzdrowień.

Na podstawie prognoz nadsyłanych przez uczestników konkursu za pomocą mediów i w terminach określonych Regulaminem Hackathonu „Ustawka 2020” Komisja Konkursowa dokonała oceny trafności przewidywań i przydzieliła punkty drużynom.

Wszystkie zespoły przedstawiły co najmniej jedną prognozę i tym samym zostały uwzględnione w rankingu. O ostatecznej pozycji zespołu zdecydowała suma punktów przyznanych za prognozy dzienne obejmujące okres od 15 do 26 czerwca 2020 r.

Laureatami konkursu zostali członkowie 3 zespołów, które osiągnęły najwyższy wynik punktowy i są nimi:

  • I miejsce - Tomasz Bajkacz, Kamil Choiński i Fabian Jeziorek z zespołu „Me Gusta Squad” (Politechnika Śląska) z dorobkiem 743 punktów;
  • II miejsce - Aleksandra Musiał, Michał Maślanka i Bartosz Maziarka, studenci studiów drugiego stopnia kierunku informatyka z zespołu „MMM” (Politechnika Rzeszowska) z dorobkiem 663 punktów;
  • III miejsce - Paweł Gocal, Przemysław Sarnacki i Rafał Szczepanik z zespołu „Wszystko Analizujemy Team” (Wojskowa Akademia Techniczna) z dorobkiem 637 punktów.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz opiekunowi dr. inż. Markowi Śnieżkowi!

Powrót do listy aktualności