Strona: II Konferencja Innowacje-Pomiary-Akredytacje / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

II Konferencja Innowacje-Pomiary-Akredytacje

2019-11-19

W dniu 6 listopada br. w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim miała miejsce II Konferencja Innowacje-Pomiary-Akredytacje zorganizowana przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Głównym tematem konferencji był rozwój sieci laboratoriów w naszym województwie. W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób reprezentujących podkarpackie uczelnie, laboratoria, firmy, urzędy administracji państwowej i samorząd województwa.

Na konferencji zostały przedstawione wykłady dotyczące: projektowania innowacyjnych rozwiązań, roli laboratoriów w uzyskiwaniu znaku CE, nowego podejścia do szacowania niepewności wyników pomiarów oraz przykładu uzyskania akredytacji i notyfikacji przez jedno z Laboratoriów działających na Podkarpaciu.

Pośród prelegentów swój referat nt. „Wprowadzenie – stan sieci i plany na przyszłość” przedstawił dr inż. Roman Tabisz.

Konferencję zakończyła dyskusja panelowa wraz z uczestnikami: „W kierunku Podkarpackiego Centrum Badań i Certyfikacji. Jak usprawnić relację Producenci – Laboratoria – Rynek”.

Regionalna Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących skupia 33 jednostki na Podkarpaciu. Razem 33 laboratoriów w tym 10 już akredytowanych. Głównym celem wspólnego działania w sieci jest rozwój podkarpackich firm i przedsiębiorstw w oparciu o wykorzystanie lokalnego potencjału naukowo-badawczego.