Strona: Dr inż. Anna Szlachta, prof. PRz laureatem konkursu SEP / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Dr inż. Anna Szlachta, prof. PRz laureatem konkursu SEP

2022-12-21
, red.  M. Węglarski

Konkursu na Wyróżniającego się Nauczyciela, Opiekuna i Sojusznika Młodzieży

W dniu 15 grudnia 2022 roku podczas świątecznego spotkania członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Warszawie zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego Konkursu na Wyróżniającego się Nauczyciela, Opiekuna i Sojusznika Młodzieży zorganizowanego przez Zarząd Główny SEP. Z rąk prof. dr hab. inż. Aleksandry Rakowskiej, przewodniczącej Kapituły Konkursowej, prestiżową statuetkę oraz dyplom uznania otrzymała

dr inż. Anna Szlachta, prof. PRz,

której nazwisko zostało wpisane do „Złotej Księgi Wyróżnionych Nauczycieli, Sojuszników i Opiekunów Młodzieży” Zarządu Głównego SEP.

Cel konkursu

Celem Konkursu było wyłonienie wyróżniających się nauczycieli, opiekunów i sojuszników młodzieży oraz promowanie ich działalności wśród społeczności elektryków. Pretendentami do nagrody mogły zostać osoby, które są nauczycielami lub innymi specjalistami pracującymi z młodzieżą w szkołach średnich i uczelniach wyższych. Laureaci powinni szczególnie angażować się w pracę na rzecz swojego koła SEP, jak również lokalnego środowiska oraz całego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Powinni stanowić inspirację dla młodzieży, zachęcać młodych ludzi do włączania się w pracę dydaktyczną, naukowo-badawczą, do brania udziału w konkursach i olimpiadach. Ocenie podlegał również wkład danego nauczyciela w osiągnięcia podopiecznych, jego autorytet w środowisku pracy, sprawowane funkcje opiekuna, itp.

Organizator

Organizatorem konkursu była Kapituła powołana przez Zarząd Główny SEP, na wniosek Centralnej Komisji Młodzieży oraz Studenckiej Rady Koordynacyjnej SEP. W skład Kapituły Konkursowej weszli wybitni twórcy elektryki, członkowie honorowi SEP, członkowie wspierający, członkowie Centralnej Komisji Młodzieży oraz Studenckiej Rady Koordynacyjnej, przedstawiciele kół młodzieżowych SEP oraz ZG SEP, a także dotychczasowi laureaci Konkursu.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich jest globalną organizacją zrzeszającą środowisko elektryków polskiego pochodzenia z całego świata. Jego członkami są inżynierowie, technicy, naukowcy, studenci oraz uczniowie szkół średnich zainteresowani szeroko rozumianą elektrotechniką. Stowarzyszenie zajmuje się głównie działalnością edukacyjną, popularyzatorską i ekspercką. Posiada obecnie 50 Oddziałów i tysiące członków w kraju jak i za granicą.