Strona: Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion

2018-05-24
Fot. Mateusz Lis

Dnia 19 maja br. odbyła się V edycja Międzynarodowych Zawodów Robotów ROBO~motion 2018, zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO.

W zawodach wzięło udział około 70 zawodników oraz 100 robotów rywalizujących w 12 różnych konkurencjach. W każdej konkurencji robot musiał spełniać określone regulaminem wymogi. Główna zasada obowiązująca we wszystkich konkurencjach to całkowita autonomiczność robota. Większość robotów, które wzięły udział w Zawodach to konstrukcje własne, projektowane i budowane przez zawodników. Wyjątek stanowi jedynie konkurencja LEGO Sumo, gdzie roboty budowane były przez zawodników z gotowych elementów – klocków LEGO.

Znaczną część zawodników stanowili studenci z całej Polski, ale też uczniowie szkół średnich oraz osoby po studiach. Imprezę uświetniły warsztaty dla dzieci zorganizowane przez Dolinę Robotów oraz wolontariat Projektor. Ponadto odwiedzający, dzięki stoiskom pokazowym firm partnerskich, mogli zapoznać się z działaniem robotów przemysłowych, rozwiązaniami z zakresu automatyki i informatyki przeznaczonymi dla Przemysłu 4.0 oraz mieli okazję porozmawiać ze specjalistami praktykami w tych dziedzinach.

Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość zaznajomienia się z technologią wirtualnej rzeczywistości zapewnionej przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków KOD.

Tomasz Żabiński, Grzegorz Piecuch, Mateuszu Ścieszka