Strona: Nagroda w ogólnopolskim konkursie dot. Przemysłu 4.0 dla studentów Wydziału / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Nagroda w ogólnopolskim konkursie dot. Przemysłu 4.0 dla studentów Wydziału

2017-11-16

Studenci czwartego roku studiów kierunku automatyka i robotyka Paweł Bielenda i Kacper Janda zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach IV edycji Konferencji Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0, która odbyła się w dniach 25-26 października br. we Wrocławiu.

W ramach konkursu oceniano pomysł na pracę dyplomową demonstrującą elementy idei Przemysłu 4.0 (Industry 4.0). Opiekunem zgłoszonej pracy jest dr inż. Tomasz Żabiński.

Konferencji Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 to największe wydarzenie w Polsce, które w kompleksowy sposób prezentuje ideę Przemysłu 4.0. Według inicjatorów tego wydarzenia, koncepcja Fabryki Przyszłości łączącej świat informacji ze światem maszyny jest w dzisiejszych czasach koniecznością i ogromnym wyzwaniem. Jednocześnie wdrożenie takiej koncepcji pozwala na szybką produkcję krótkich serii czy wręcz pojedynczych produktów zgodnie z preferencjami zamawiającego.

Organizatorami konferencji Przemysł 4.0 są cztery wiodące przedsiębiorstwa w dziedzinie nowych technologii produkcji: BALLUFF, FANUC, WAGO i Lapp Kabel.

Gratulujemy!