Strona: Naukowiec z Wydziału wśród 2% najbardziej wpływowych uczonych na świecie / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Naukowiec z Wydziału wśród 2% najbardziej wpływowych uczonych na świecie

2022-10-21
, red.  Renata Fularska

Naukowiec z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej znalazł się na liście 2% najbardziej wpływowych uczonych na świecie, których prace były najczęściej cytowane przez innych autorów z ich dyscyplin i subdyscyplin. 

Top 2% – to prestiżowe zestawienie prezentujące autorów publikacji najczęściej cytowanych w literaturze naukowej, opracowane przez Stanford University we współpracy z wydawnictwem naukowym Elsevier i firmą SciTech Strategies.

Zestawienie obejmuje prawie 200 tys. naukowców z 22 dyscyplin podzielonych na 176 bardziej szczegółowych dziedzin. Na prestiżowej liście 2% autorów publikacji, na które najchętniej powołują się inni uczeni, znalazł się w dwóch kategoriach pod względem całokształtu kariery naukowej oraz pod względem cytowań w 2021 r.:

dr hab. inż. Robert Hanus, prof. PRz z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych.

W ocenie dorobku naukowców zostały uwzględnione publikacje ze wszystkich dziedzin badań, które ukazały się do 1 września 2022 r. Lista została opracowana na podstawie kompleksowej oceny dorobku naukowego uczonych z całego świata i wyliczeniu złożonego indeksu bibliometrycznego (tzw. C-score), uwzględniającego m.in. takie kryteria, jak: liczba cytowań niezależnych, indeks Hirscha czy miejsce i rolę autora wśród współautorów.  

Pełna lista naukowców: https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/4

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powrót do listy aktualności