Strona: Naukowcy z Zakładu Systemów Złożonych zwycięzcami Carpathian Startup Fest / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Naukowcy z Zakładu Systemów Złożonych zwycięzcami Carpathian Startup Fest

2022-10-26
, red.  Dominik Strzałka, Marta Jagiełowicz
Fot. B. Motyka

Dr Michał Piętal, dr hab. inż. Dominik Strzałka, prof. PRz i mgr inż. Paweł Kuraś z Zakładu Systemów Złożonych znaleźli się w gronie laureatów konkursu organizowanego w ramach Carpathian Startup Fest 2022. Projekt MoVA – Koniec ze spamem! autorstwa naszych pracowników zwyciężył w kategorii Idea Challenge.

O wydarzeniu

Druga edycja Carpathian Startup Fest 2022, czyli podkarpackiego festiwalu startupów, organizowana przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego odbyła się 13–14 października br. w Rzeszowie. Pierwsza edycja konferencji odbyła się w październiku 2021 r. na terenie G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. 

Tegoroczna edycja wydarzenia obejmowała nie tylko dwa dni pełne merytorycznych wystąpień i prelekcji wielu znamienitych gości z Rzeszowa i z całej Polski. W ramach Carpathian Startup Fest 2022 zorganizowany został także konkurs dla startupów. Konkurs podzielony był na trzy kategorie: Idea Challenge (pomysł biznesowy), Startup (startupy, działające już firmy) oraz Scaleup (startupy z przychodem powyżej 200 000 PLN). 

Projekt MoVA – Koniec ze spamem! 

Spośród 226 zgłoszeń na festiwal możliwość zaprezentowania się miały 24 najlepsze projekty, co daje współczynnik sukcesu wynoszący 9,42 (prawie 1 x 10) na tym etapie.  Do zespołów prezentujących się na konferencji wybrano projekt MoVA – Koniec ze spamem!  stworzony przez pracowników Zakładu Systemów Złożonych: dr. Michała Piętala, dr. hab. inż. Dominika Strzałki, prof. PRz i mgr. inż. Pawła Kurasia. Projekt ten dotyczy oprogramowania, które może realnie zlikwidować problem dzwoniących na telefon komórkowy – botów reklamujących usługi i produkty. W kategorii Idea Challenge zespół MoVA zdobył 1. nagrodę jury, a także nagrodę sponsora (Innergo Systems), finałowych zespołów i firm jedynie kilka reprezentowało Rzeszów i Podkarpacie.

Gratulujemy!

Powrót do listy aktualności