Strona: "Noc Odkrywców" na WEiI / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

"Noc Odkrywców" na WEiI

2019-10-17

Politechnika Rzeszowska i firma Polimedia organizują „NOC ODKRYWCÓW - V Nocne Spotkania z Nauką”. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich: dzieci i ich rodziców, młodzieży szkolnej, studentów, mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia – miłośników wiedzy oraz ludzi „ciekawych świata” i zachodzących w nim zjawisk. Impreza odbędzie się 18 października br (piątek) od godz. 17:00 do godz. 22:00.

Laboratoria wydziałowe
Głównym punktem wydarzenia będzie możliwość zwiedzania laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej, w tym Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, które na co dzień są dostępne jedynie dla studentów i pracowników.

Pracownicy i studenci naszej uczelni będą opowiadać o badaniach realizowanych w poszczególnych laboratoriach, praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Będą także przeprowadzać interesujące eksperymenty.

W ramach "Nocy Odkrywców" na Wydziale można będzie odwiedzić następujące laboratoria:

Budynek A

• Laboratorium Techniki świetlnej  (bud. A, sala A3)
  • Laboratorium Metrologii (bud. A, sala A211)
  • Laboratorium Kriomagnetyczne (bud. A, sala A12)
  • Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości (bud. A, sala A59)
  • Laboratorium Asseco (bud. A, sala A8 i A9)

Budynek B

• Laboratorium Zjawiskowe (bud. B, sala B200)
  • Laboratorium firmy Phoenix Contact  (bud B, sala B200 A)
  • Laboratorium Oddziaływań Piorunowych (łącznik B-A , sala 3A)
Nocne Spotkania z Nauką to również pokazy chemiczne i fizyczne, zajęcia i warsztaty dla najmłodszych oraz prezentacje robotów, łazika marsjańskiego, modeli samolotów, bolidu i wielu innych politechnicznych „gadżetów”.

Wstęp na NOC ODKRYWCÓW - V Nocne Spotkania z Nauką nie wymaga rejestracji a udział jest bezpłatny.

Partnerami wydarzenia są: Województwo Podkarpackie i Miasto Rzeszów.