Strona: "Noc odkrywców – VI Nocne Spotkania z Nauką 2022" / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

"Noc odkrywców – VI Nocne Spotkania z Nauką 2022"

2022-10-18
, red.  P. Dymora

Noc odkrywców – VI Nocne Spotkania z Nauką 2022

W dniu 14.10 br. w ramach " Nocy odkrywców – VI Nocne Spotkania z Nauką 2022" Politechnika Rzeszowska otworzyła drzwi swoich laboratoriów. Uczelnie odwiedziło setki dzieci z rodzicami, mieszkańców Rzeszowa i okolic. Aktywny udział w tych wydarzeniach brał również Wydział Elektrotechniki i Informatyki, gdzie zainteresowani mieli okazję zapoznać się z naszym zapleczem dydaktycznym.

Przebieg Wydarzenia

Katedra Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych.

• Laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej EMC – dr inż. Dariusz Klepacki;
  • Laboratorium techniki światłowodowej – mgr inż. Mariusz Skoczylas;

Katedra Energoelektroniki i Elektroenergetyki

• Laboratorium: Techniki świetlnej - mgr inż. Krzysztof Baran;

Katedra Metrologii i Systemów Diagnostycznych

• Laboratorium Metrologii Elektrycznej i Elektronicznej - dr inż. Jakub Wojturski

Katedra Podstaw Elektroniki

• Laboratorium Charakteryzacji Półprzewodników - dr inż. Krzysztof Mleczko, mgr inż. Zawiślak Zbigniew.

Zakład Systemów Złożonych

• Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości - mgr inż. Matusz Salach

Zakład Elektrodynamiki i Systemów Elektromaszynowych

• Laboratorium Napędu Elektrycznego - dr hab. inż. Bogusz Piotr, Prof. PRz;

Katedra Informatyki i Automatyki

• Laboratorium Automatyki, Robotyki i Sterowania - mgr inż. Hubacz Marcin.

Organizacja

Nad sprawnym przebiegiem całości wydarzenia na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki czuwali: Prodziekan ds. kształcenia dr inż. Mirosław Mazurek, oraz Koordynator ds. promocji i szkół dr inż. Paweł Dymora.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia.