Strona: Obrony prac dyplomowych / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Obrony prac dyplomowych

2020-02-04

Od 2 lutego br. na naszym Wydziale rozpoczęły się obrony prac dyplomowych inżynierskich. Studenci, którzy złożyli prace dyplomowe do 31 stycznia br., będą mieć wyznaczony termin obrony przed zakończeniem rekrutacji na drugi stopień studiów na PRz.

Wszystkim studentom przystępującym do obron życzymy powodzenia!

Podczas obron studenci prezentują bardzo ciekawe rozwiązania. W dniu 4 lutego inż. Krystian Kot przedstawił robota - pająka. Celem tej pracy było zaprojektowanie i wykonanie prototypowego robota kroczącego typu hexapod. Wszystkie części robota zaprojektowano, a następnie wydrukowano za pomocą technologii druku 3D. Dodatkowo zaprojektowano sterownik robota w oparciu o mikrokontroler ATmega328 z rodziny AVR. W celu jak najlepszego odwzorowania ruchów pająka wyprowadzono równania kinematyki prostej i odwrotnej, a następnie zaimplementowano je w programie sterującym. Algorytm pozwala również na sterowanie pająkiem manualnie za pomocą modułu bluetooth. Możliwości robota oraz efekt jaki udało się uzyskać prezentujemy na filmiku: