Strona: Olimpiada Wiedzy Technicznej / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2023-01-04
, red.  M. Mazurek
Fot. M. Mazurek

W dniu 4.01 br. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki w sali B107 odbyła się kolejna edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej (OWT) organizowanej przez Federację Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej (FSNT-NOT).

Uczestnicy

W zawodach II stopnia (okręgowych) na WEiI Politechniki Rzeszowskiej wzięło udział blisko 40 uczniów ze szkół województwa podkarpackiego.

Cel Olimpiady

Głównym celem Olimpiady jest zwiększenie zainteresowania młodzieży naukami ścisłymi oraz techniką, a tym samym zachęcenie do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych. Organizatorem wydarzenia od 1974 roku jest FSNT-NOT. OWT cieszy się dużym uznaniem zarówno w środowisku akademickim, jak i szkolnym.

Osoby odpowiedzialne

Osobą odpowiedzialną za organizację zawodów na terenie okręgu podkarpackiego był Pan Bogdan Szupernak. Komitet Główny OWT reprezentowała Pani Anna Kowalska, natomiast Wydział Elektrotechniki i Informatyki dr inż. Dariusz Klepacki oraz dr inż. Wiesław Sabat.