Aktualności

Osobowość Roku 2019 w kategorii Nauka

25-03-2020 r.
Fot. P. Jankowski-Mihułowicz

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, profesor uczelni zajął pierwsze miejsce w województwie podkarpackim (2734 głosy) i czwarte w Polsce (4966 głosów) w plebiscycie Osobowość Roku 2019 w kategorii Nauka za osiągnięcia w obszarze elektroniki i telekomunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień nowoczesnej techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID.

- Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy, Przedsiębiorcy, bliżsi i dalsi Znajomi, bardzo proszę przyjmijcie moje serdeczne podziękowania za każdy głos oddany na mnie… Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie do jeszcze większego zaangażowania na rzecz rozwoju nauki i gospodarki w zakresie techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID, którą od 1999 r. miałem przyjemność kształtować w Zespole z Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Było, jest i nadal będzie dla mnie wielkim zaszczytem podejmowanie kolejnych wyzwań w tym zakresie, które jak mniemam – będą przynosiły wymierne efekty w otoczeniu społeczno-gospodarczym. Przy tej okazji składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla Laureatów pierwszych trzech miejsc finału Osobowość Roku Polski – pisze, na swojej stronie, dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz.

Od początku stycznia br. mieszkańcy każdego województwa oddawali głosy wybierając laureatów najpierw w miastach i powiatach, a następnie w skali całego regionu. Laureaci zostali wyłonieni w czterech kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. W głosowaniu finałowym, będącym zwieńczeniem plebiscytu, przyznano tytuły Osobowość Roku Polski 2019. Do finału awansowali zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy zachowali oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki finału wojewódzkiego w kategorii Nauka
Wyniki finału ogólnopolskiego w kategorii Nauka
Osobowość Roku Polski

Powrót do listy aktualności