Strona: Pokazy Koła na Podkarpackim Festiwalu Nauki / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Pokazy Koła na Podkarpackim Festiwalu Nauki

2019-09-24
, red.  Mateusz Salach
Fot. Marcin Hubacz

Podczas kolejnej edycji Podkarpackiego Festiwalu Nauki odbywającego się w G2A Arena w Jasionce w dniach 20-21 września br. można było zobaczyć strefę przygotowaną przez Politechnikę Rzeszowską. Na stanowisku informacyjnym Uczelni można było zaznajomić się z Wydziałami i kierunkami na jakich Uczelnia kształci studentów. W strefach Kół Naukowych uczestnicy mogli doświadczyć niesamowitych pokazów chemicznych przygotowanych przez Koło Naukowe ESPRIT, pooglądać rzeszowskiego Bolida Formuły Student, posterować łazikiem marsjańskim zespołu Legendary oraz porozmawiać o wydrukach 3D na stanowisku Koła Szybkiego Prototypowania i Wzornictwa Przemysłowego. W strefie naukowej nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego Wydziału. Swoje projekty przedstawiali studenci Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych. Każdy odwiedzający mógł poznać konstrukcje zbudowane przez studentów, zobaczyć roboty biorące udział w wielu zawodach w Polsce, a przede wszystkim poznać tajniki elektroniki i robotyki od przyjaznej, rozrywkowej strony. Uczestnicy dowiedzieli się jak działają czujniki podczerwieni, żyroskop i akcelerometr, jak robot może wykryć kolory i jak to się dzieje że robot kogoś „widzi”.

Podkarpacki Festiwal Naukowy został zorganizowany przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. W pierwszy dzień festiwalu uczestnikami byli uczniowie szkół zaś drugi dzień był dniem otwartym dla wszystkich. Wg danych organizatorów Festiwal Nauki odwiedziło ponad 15 000 zwiedzających. Wydział Elektrotechniki i Informatyki reprezentowali studenci Koła: Marcin Hubacz, Barbara Hadera, Marcin Biszczanik, Marcin Goral oraz Mateusz Salach z Zakładu Systemów Złożonych.