Aktualności

"Szkoła Młodych Informatyków"

03-02-2019 r.
, red. dr P. Dymora
Fot. P Dymora

Już po raz trzeci, w sobotę 2 lutego br. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki gościliśmy uczniów podkarpackich szkół podstawowych realizujących zajęcia laboratoryjne w ramach „Szkoły Młodych Informatyków”. Szkoły są uczestnikami projektu POWER „Politechnika Młodych Odkrywców”.

W zajęciach uczestniczyło 36 uczniów, którzy w 6-cio osobowych grupach, pod opieką trenerów mieli możliwość samodzielnej pracy w laboratorium, gdzie realizowali wyznaczone zadania projektowe z zakresu wielu dziedzin informatyki i automatyki, m.in.: sieci komputerowych, kryptografii, budowy i programowania układów automatyki, pomiarów oraz zaawansowanych technologii VR (Wirtualnej rzeczywistości). Dzięki uczestnictwu w pokazach naukowych i ciekawych zajęciach warsztatowych uczniowie są inspirowani do twórczego myślenia, rozwijania zainteresowań i pasji, a także mają możliwość poznania procesu tworzenia innowacyjnych rozwiązań technicznych.

Szczegółowe informacje oraz fotorelację z zajęć na poszczególnych wydziałach można znaleźć na stronach projektu: www.pmo.prz.edu.pl.

Powrót do listy aktualności