Strona: Kolejne posiedzenie Rady Gospodarczej / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Kolejne posiedzenie Rady Gospodarczej

2022-05-27
, red.  prof. P. Bogusz
Fot. P. Bogusz

W dniu 26.05.2022 odbyło się VI posiedzenie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki (WEiI) Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Spotkanie odbyło się w restauracji Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie.

Przebieg posiedzenia

Posiedzenie otworzyli Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Roman Zajdel oraz przewodniczący Rady Gospodarczej Bolesław Pałac. Zaplanowane obrady były podzielone na dwa bloki tematyczne:

  1. Nowe rozwiązania i zamierzenia uczelni – prezentacje pracowników Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.
  2. Zastosowania informatyki w przemyśle i produkcji – prezentacje przedstawicieli przemysłu.

Podstawowe informacje na temat kierunków kształcenia prowadzonych na wydziale przedstawił Prodziekan ds. kształcenia Witold Posiewała. Następnie informacje o nowej specjalności „Automatyzacja systemów  wytwarzania i intralogistyki” na kierunku Automatyka i Robotyka przedstawił Pan dr inż. Tomasz Żabiński. Charakterystykę nowego kierunku na studiach II stopnia „Cyberbezpieczeństo”  przedstawił Pan Prodziekan ds. kształcenia Mirosław Mazurek. Poruszona w tej prezentacji problematyka spowodowała wśród uczestników ożywioną dyskusję, gdyż obecnie bezpieczeństwo informatyczne jest tematem bardzo aktualnym. Kolejną prezentację ze strony wydziału przedstawił Pan profesor Dominik Strzałka, który zaprezentował przykłady współpracy uczelni z partnerami przemysłowymi na przykładzie uzdrowiska Latoszyn i firmy Omnilogy, zachęcając tym samym kolejnych Partnerów z przemysłu i administracji publicznej (Urząd Miasta Rzeszowa) do aktywnego współdziałania.

W drugim bloku tematycznym „Zastosowania informatyki w przemyśle i produkcji” zostały przedstawione referaty:

  • Problematyka zagadnień cyfryzacji i sterowania magazynami w branży e-Commerce – prezentacja firmy EDOCS Systems – Pan Tomasz Mączka z firmy EDOCS;
  • System Zarządzania Jakością – kula u nogi czy dodatkowa para skrzydeł? – Pan Michał Madera z firmy SoftSystem.

Referaty zostały wysłuchane z wielkim zainteresowaniem, gdyż usprawnienie procesu pracy oraz zapewnienie odpowiedniej jakości produkcji czy też usług to kluczowe problemy z którymi na co dzień stykają się Przedsiębiorcy.

Podsumowanie

Na końcu VI Rady Gospodarczej w sprawach bieżących Pan przewodniczący Rady Gospodarczej Bolesław Pałac poprosił uczestników, aby się zastanowili nad kolejnymi formułami posiedzeń Rady Gospodarczej, a swoje przemyślenia przesłali drogą mailową.

Powrót do listy aktualności