Strona: Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej

2019-09-17
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w dniu 5 września br., po zapoznaniu się z raportem Zespołów Oceniających oraz stanowiskiem Uczelni, a także kierując się sprawozdaniami zespołów nauk technicznych, w sprawie oceny programowej na kierunkach elektrotechnika  oraz informatyka prowadzonych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim, wydało ocenę pozytywną.

W swoich uchwałach Prezydium PKA stwierdza, że proces kształcenia realizowany na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza umożliwia studentom ocenianych kierunków osiągnięcie założonych efektów kształcenia dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Natomiast jakość prowadzonego kształcenia spełnia przyjęte przez Komisję kryteria oceny programowej w stopniu pozwalającym na wydanie oceny pozytywnej. Wszystkie kryteria jakościowe uzyskały ocenę w pełni.

Akredytacja na obu kierunkach obowiązuje do roku akademickiego 2024/25.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją, działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami działań Komisji są dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.

Uchwały Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej