Strona: Projekt w ramach konkursu "Polska Metrologia" / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Projekt w ramach konkursu "Polska Metrologia"

2022-12-08
, red.  prof. R. Hanus

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki realizowany jest grant „Metodyka oceny przydatności wybranych przepływomierzy zwężkowych do pomiarów dwufazowych ciecz-gaz”, uzyskany w ramach I konkursu programu MEiN "Polska Metrologia".

Konsorcjum uczelni

Projekt jest wykonywany przez konsorcjum czterech uczelni:

• AGH w Krakowie (uczelnia wiodąca),
  • Politechnika Rzeszowska,
  • Politechnika Gdańska,
  • Politechnika Wrocławska.

Kierownicy i koordynatorzy

Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Marcin Zych, prof. AGH (AGH, Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Katedra Geofizyki), natomiast koordynatorem prac ze strony Politechniki Rzeszowskiej jest dr hab. inż. Robert Hanus, prof. PRz (WEiI, Katedra Metrologii i Systemów Diagnostycznych).

W skład interdyscyplinarnego zespołu powstałego w ramach konsorcjum wchodzą również:
dr hab. inż. Marek Jaszczur, prof. AGH (AGH, Wydział Energetyki i Paliw, Katedra Podstawowych Problemów Energetyki), dr inż. Anna Golijanek-Jędrzejczyk (Politechnika Gdańska, Wydział Elektrotechniki i Automatyki, Katedra Metrologii i Systemów Informacyjnych) i dr hab. inż. Artur Andruszkiewicz (Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczno-Energetyczny, Katedra Techniki Cieplnej).

Wysokość dofinansowania

Projekt został dofinansowany kwotą 975 590 zł na okres 24 miesięcy.

Szczegółowe informacje dot. projektu