Strona: Przedstawiciel WEiI z misją gospodarczą w USA / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Przedstawiciel WEiI z misją gospodarczą w USA

2017-11-15
fot. S. Tokarz, B. Czarnecki

Przedstawiciel WEiI dr inż. Tomasz Żabiński był jednym z członków misji gospodarczej do USA (Hartford, Nowy York: 6-11.11.2017) zorganizowanej przez Klaster Dolina Lotnicza we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Celem misji było nawiązanie współpracy z firmami oraz uczelniami amerykańskimi w obszarze przemysłu lotniczego i Przemysłu 4.0. W ramach misji odbyły się spotkania z przedstawicielami uczelni Central Connecticut State University (School of Engineering, Science and Technology) oraz University of Connecticut (School of Engineering) jak również z firmami z klastra Aerospace Alley w ramach udziału w targach Aerospace Component Manufacturers Trade Show. W ramach wyjazdu obyła się również wizyta w Connecticut Center for Advanced Technology oraz spotkanie z przedstawicielami firm i instytucji (The European-American Business Organization, Polish American Business Club, The Nowodworski Foundation) w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku.