Strona: Rektor wręczył nagrody nauczycielom akademickim Wydziału / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Rektor wręczył nagrody nauczycielom akademickim Wydziału

2017-11-30
, red.  Renata Fularska
Fot. M. Misiakiewicz

Rektor wręczył nauczycielom akademickim Wydziału nagrody za uzyskane stopnie i tytuły naukowe, osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne z 2016 r.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w dniu 30 listopada br. w auli V-1 Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego przy al. Powstańców Warszawy 12 w Rzeszowie.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Nagrody indywidualne za uzyskane stopnie i tytuły naukowe

dr hab. inż. Robert Hanus

Uzyskanie stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnika

dr inż. Tomasz Mączka

Uzyskanie stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka

Nagrody indywidualne za osiągnięcia naukowe

dr inż. Mariusz Oszust

Cykl publikacji naukowych dotyczących metod opisu i oceny jakości obrazów cyfrowych.

dr inż. Dominik Strzałka

Cykl publikacji naukowych związanych z zastosowaniem termodynamiki nieekstensywnej do opisu zależności długozasięgowych zachodzących w czasie przetwarzania w systemach komputerowych.

dr inż. Zbigniew Hajduk

Cykl publikacji dotyczących metodyki projektowania układów cyfrowych w strukturach FPGA oraz zgłoszenie patentowe.

dr inż. Henryk Wachta

Cykl publikacji naukowych dotyczących wybranych problemów technicznych półprzewodnikowych źródeł światła i ich zastosowania w technice oświetleniowej.

dr inż. Marek Gołębiowski

Cykl publikacji naukowych za prace dotyczące sterowania maszyn elektrycznych oraz analizy zjawisk elektromagnetycznych zachodzących w tych maszynach.

dr inż. Anna Szlachta

Cykl publikacji związanych z realizacją pracy habilitacyjnej i wyników współpracy z przemysłem.

Nagrody indywidualne za osiągnięcia dydaktyczne

dr hab. inż. Damian Mazur

Cykl monografii - podręczników akademickich do nauczania przedmiotów ze społeczeństwa informacyjnego, zarządzania energetyką prosumencką, modelowania i analizy turbin wiatrowych.

Nagrody zespołowe za osiągnięcia naukowe

dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz,

dr inż. Mariusz Węglarski

Cykl publikacji oraz prace badawczo-rozwojowo-wdrożeniowe w obszarze techniki antenowej i radiowej identyfikacji obiektów RFID.

prof. dr hab. inż. Andrzej Kolek,

mgr inż. Łukasz Ciura,

dr inż. Mariusz Mączka,

dr inż. Maciej Kusy,

dr inż. Elżbieta Machowska-Podsiadło

Cykl publikacji na temat modelowania źródeł i detektorów średniej podczerwieni, zastosowania metod sztucznej inteligencji oraz zrealizowania projektu PBS.

dr hab. inż. Mariusz Korkosz,

dr inż. Piotr Bogusz,

dr hab. inż. Jan Prokop

Cykl publikacji naukowych związanych z badaniami bezszczotkowych maszyn elektrycznych.

prof. dr hab. inż. Kazimierz Buczek,

dr inż. Tomasz Binkowski,

dr inż. Dariusz Sobczyński,

dr inż. Wiesława Malska

Cykl publikacji dotyczących innowacyjnych przekształtników energoelektronicznych i zastosowań statystyki w technice.

dr inż. Tomasz Krzeszowski,

dr inż. Krzysztof Wiktorowicz

Cykl publikacji naukowych dotyczących zastosowania metod wizji komputerowej i uczenia maszynowego do wspomagania treningu sportowego.

Nagrody zespołowe za osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne

dr inż. Mariusz Nycz,

dr inż. Paweł Dymora,

dr inż. Mirosław Mazurek

Organizacja V Konferencji Oracle Academic Day i V Olimpiady Informatycznej Oracle na WEiI PRz.  Podnoszenie jakości kształcenia w dziedzinie cyberbezpieczeństwa poprzez uruchomienie akademii bezpieczeństwa Palo Alto oraz organizację konferencji.

dr inż. Tomasz Żabiński,

mgr inż. Grzegorz Piecuch

Osiągnięcia w zakresie promocji Politechniki Rzeszowskiej związane z działalnością Studenckiego Koła Naukowego Automatyków i Robotyków ROBO, w tym organizacja Międzynarodowych Zawodów ROBO-Motion, udział w pracach zespołu, który zdobył I miejsce w zawodach University Rover Challenge oraz zdobycie II miejsca w konkursie prac studenckich Fabryka Przyszłości.

dr inż. Andrzej Paszkiewicz,

dr inż. Marek Bolanowski

Utworzenie Podkarpackiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz organizację cyklu konferencji.