Strona: Maturzyści na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Maturzyści na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki

2017-09-25
, red.  RF

W dniach 20-21 września 2017 r. Politechnika Rzeszowska była gospodarzem kolejnej edycji Salonu Maturzystów Perspektywy 2017. Salon odbył się na terenie Miasteczka Studenckiego PRz. Ofertę edukacyjną Wydziału Elektrotechniki i Informatyki na stoisku PRz prezentowali: dr inż. Wiesława Malska, dr inż. Jolanta Plewako, dr inż. Dariusz Sobczyński oraz dr inż. Tomasz Binkowski.

W ramach Dni Otwartych Wydział Elektrotechniki i Informatyki zaprezentował swoją bogatą ofertą edukacyjną oraz wysokiej klasy sprzęt badawczy. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli możliwość zwiedzania wielu specjalistycznych laboratoriów m. in.:

• Laboratorium Techniki świetlnej (dr inż. Henryk Wachta, mgr inż. Krzysztof Baran, mgr inż. Marcin Leśko);
  • Laboratorium Metrologii (dr inż. Jakub Wojturski);
  • Laboratorium Kriomagnetyczne (mgr inż. Zawiślak Zbigniew);
  • Laboratorium Automatyki i Robotyki (dr inż. Tomasz Mączka, dr inż. Andrzej Bożek); Laboratorium Zjawiskowe (dr inż. Mariusz Trojnar, dr inż. Marek Gołębiowski, mgr inż. Paweł Szczupak);
  • Laboratorium Sieci Konwergentnych (dr inż. Andrzej Paszkiewicz, dr inż. Marek Bolanowski);
  • Laboratorium Sieciowych Systemów Operacyjnych i Bezpieczeństwa Teleinformatycznego (dr inż. Paweł Dymora, dr inż. Mirosław Mazurek).

Wycieczki oprowadzali inż. Michał Balasa i mgr inż. Mateusz Salach.

Dr inż. Paweł Dymora, Pełnomocnik Dziekana ds.promocji i współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi