Strona: Studenci informatyki na studiach w Chinach / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Studenci informatyki na studiach w Chinach

2019-09-09
, red.  dr inż. Anna Szlachta, Jacek Ciuba
Fot. Jacek Ciuba

Studenci piątego semestru informatyki Jacek Ciuba oraz Karol Wiater w dniu 2 września br. wraz trójką studentów innych wydziałów PRz: Moniką Ziomek, Piotrem Dobrowolskim i  Mateuszem Fornalem, przeszli podstawową rejestrację  na uczelni Huazhong University of Science and Technology w Wuhan w Chinach.

HUST znajduje się w Top 10 najlepszych uniwersytetów w Chinach kontynentalnych spośród 2500 wszystkich uczelni.

Wśród absolwentów HUST, znajdują się m.in. tenisistka Li Na - mistrzyni French Open 2011 i Australian Open 2014, pierwsza w historii Azjatka, która zwyciężyła w singlowym turnieju wielkoszlemowym, a także Zhang Xiaolong – założyciel WeChat, chińskiego odpowiednika Facebooka.

Studenci PRz stanowią 3% wszystkich studentów przyjeżdżających na wymianę i 25% wszystkich studentów z Europy.

Nasi studenci do Chin przybyli tydzień przed rozpoczęciem zajęć, mieli okazję zwiedzić Pekin oraz Wielki Mur.

Obecnie są na już studentami chińskiej uczelni,  mieszkają  w zróżnicowanym kulturowo akademiku dla obcokrajowców.

Kierownik International Student Office jest bardzo zadowolony ze współpracy z Politechniką Rzeszowską.

Huazhong University Of Science and Technology przygotował krótki raport nt. studentów uczestniczących w wymianie międzynarodowej, który dostępny jest pod adresem: