Strona: Studenci kierunku informatyka zwyciężyli / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Studenci kierunku informatyka zwyciężyli

2020-04-06
, red.  Jacek Ciuba

Zespół ISSD w skład, którego weszli między innymi studenci kierunku informatyka naszego Wydziału: Jacek Ciuba, Wojciech Czekirda, Karol Wiater zajął pierwsze miejsce w największym hackathonie HackYeah Online w Europie, w kategorii „Security in times of the pandemic”.

Wydarzenie trwało od 3 do 5 kwietnia br. i głównym jego celem było znalezienie rozwiązania pozwalającego na ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Pula przeznaczona na nagrody wynosiła: 100 000 zł.

Partnerami tego wydarzenia byli m. in.: GovTech, Allegro, Google, Intel, IBM czy Microsoft.

Po trzech dniach zmagań zespołowi ISSD udało się zaprezentować urządzenie trafficBox pozwalające na monitorowanie zatłoczenia w miejscach publicznych. Urządzenie pozwala sprawdzić przed wyjściem z domu np. czy przed sklepem, do którego się wybieramy,  jest kolejka.

W przyszłości rozwiązanie to może być przydatne  np. do sprawdzania czy wszystkie osoby opuściły budynek podczas pożaru.

Zwycięski  zespół planuje dalsze rozwijanie projektu oraz udostępnienie go w najbliższym czasie.

Wszelkie informacje nt. trafficBox można znaleźć na stronie: http://issd.pl

Gratulujemy!