Strona: Studenci Wydziału na miedzynarodowym seminarium / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Studenci Wydziału na miedzynarodowym seminarium

2019-12-05
, red.  Andrzej Siuda

W dniach 26-27.11.2019 r. odbyła się XIV edycja Międzynarodowego Seminarium ‘International Student Seminar on Management and Financial Issues’. Wyniki prowadzonych badań zaprezentowali studenci m.in. z: Czech, Słowacji, Francji, Indii, Chin, Uzbekistanu i Polski.

Organizatorami naukowego wydarzenia były: School of Business Administration Silesian University in Opava in Karvina, Univerzita Mateja Bela oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.

Wyjazd został zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów działające na Wydziale Zarządzania, którego członkami są również studenci Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Wydział Elektrotechniki i Informatyki reprezentowali Andrzej Siuda i Krzysztof Strzępek, studenci II roku automatyki i robotyki, którzy wystąpili z prezentacją „Multi-criteria analysis of the unmanned systems”.

Po części naukowej był czas na chwilę odprężenia, zabawy i integracji w parku trampolin HopJump w Ostravie. Po odreagowaniu stresu związanego z silną konkurencją wszyscy studenci zostali zaproszeni na kolację do lokalnej restauracji. Seminarium stało się platformą do budowania relacji i wymiany doświadczeń na forum międzynarodowym.

Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i wsparcie merytoryczne, językowe i organizacyjne dla studentów ze strony naszych uczelnianych koordynatorów: dr Marzeny Hajduk-Stelmachowicz (opiekuna merytorycznego Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów) oraz dra inż. Pawła Perza (Pełnomocnika Dziekana WZ ds. wymiany międzynarodowej studentów, w tym programu Erasmus+).

Dziekanowi Wydziału Zarządzania – dr. hab. Marcinowi Jurgilewiczowi, prof. PRz, prodziekanowi ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką – dr. hab. Mariuszowi Ruszelowi, dziekanowi Wydziału Elektrotechniki i Informatyki – dr hab. inż. Mariuszowi Korkoszowi, prof. PRz, prodziekanowi ds. kształcenia – dr inż. Annie Szlachcie, prof. PRz , a także Pełnomocnik Zarządu Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej – mgr Iwonie Ślęzak-Gładzik dziękujemy za umożliwienie nam wyjazdu.