Strona: Studenci Wydziału na międzynarodowej konferencji / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Studenci Wydziału na międzynarodowej konferencji

2020-12-12
, red.  Kinga Dębska, Andrzej Siuda

W dniu 05.12.2020 odbyła się międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Adamas University w Kalkucie, (Indie), której tematem przewodnim było hasło: Creating Future Today, Going Beyond the Pandemic. Ze względu na obecną sytuację na świecie, wydarzenie odbyło się w sposób zdalny, za pośrednictwem platform Zoom i Microsoft Teams 

Sesja inauguracyjna rozpoczęła się o godzinie 10:00 czasu indyjskiego, co dla studentów z PRz oznaczało start o godz. 5:30, a uwzględniając przygotowanie, to pobudka była o godz. 4:00 rano. 
 
W wydarzeniu wzięło udział 150 prelegentów, organizatorzy otrzymali ponad 200 abstraktów z 26 uniwersytetów z 15 krajów, między innymi Francji, Ukrainy, Bangladeszu, Indii, Japonii i Polski. 

W celu realizacji tego olbrzymiego logistycznie przedsięwzięcia realizowano równolegle panele tematyczne. Gospodarzami wydarzenia byli: Dr. Arindam Mitra, Dr. Anup Mazumdar, Dr. Nilanjan Ray, Ms. Tanima Mukherjee. 

Wydział Elektrotechniki i Informatyki reprezentowali członkowie Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów Andrzej Siuda i Krzysztof Strzępek, którzy zaprezentowali temat: „The devil’s not so black as he is painted" - advantages and disadvantages of e-learning platforms. 

Wszystkie wystąpienia były niezwykle ciekawe oraz nierzadko rzuciły nowe światło na problemy edukacyjne, z którymi szczególnie studenci zmuszeni są zmagać się na co dzień. Bez wątpienia to było bardzo wartościowe wydarzenie naukowe - także ze względu na analizę zjawisk w kontekście różnic kulturowych. 

Przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów  niezwykle wdzięczni dr Marzenie Hajduk-Stelmachowicz za ogromne wsparcie w wielowątkowym i bardzo intensywnym przygotowaniu do konferencji. Pomoc merytoryczna była dla nas nieoceniona, ale równie ważne okazało się dobre, budujące słowo, które pomogło okiełznać stres i z sukcesem zaprezentować efekty naszych prac badawczych. 

Dziękujemy również Kierownikowi Działu Współpracy Międzynarodowej, Pani mgr Edycie Ptaszek, bez której przepływ informacji związanych z kwestiami organizacyjnymi byłby niezwykle utrudniony.  

Dziękujemy także prorektorowi ds. Studenckich prof. dr hab. Grzegorzowi Ostaszowi za umożliwienie nam rozwoju osobistego, za szansę na prezentację swoich prac nie tylko na forum krajowym, ale i międzynarodowym.

Powrót do listy aktualności