Aktualności

To już jest koniec… – Graduacja 2018

29-10-2018 r.
, red. RF
Fot. R. Lasek

W sobotę 27 października br. kolejni Absolwenci studiów drugiego stopnia Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odebrali dyplomy ukończenia studiów. Rozdanie dyplomów rozpoczęło się o godzinie 11:00 w auli V1 Regionalnego Centrum Administracyjno-Bibliotecznego Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12.

Graduacja to ostatnie, wspólne spotkanie absolwentów w murach uczelni. Podniosłą atmosferę uroczystości podkreśliły togi i birety, w które ubrani byli wszyscy Absolwenci oraz władze Uczelni i Wydziału. W czasie Graduacji uroczyście wręczono dyplomy ukończenia studiów i wyróżnienia absolwentom kierunków elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, energetyka oraz informatyka.

W roku akademickim 2017/2018 studia magisterskie na WEiI ukończyło 181 osób, w tym 23 z wyróżnieniem.

Uroczystość poprowadził prof. Kazimierz Buczek, dziekan WEiI, który przypomniał zgromadzonym ponad pięćdziesięcioletnią historię Wydziału, jego dotychczasowy rozwój w zakresie kształcenia oraz uzyskiwania uprawnień do nadawania stopni i tytułów. W swoim wystąpieniu podkreślił również, że jedną z największych wartości uczelni są studenci, studenci zdolni, ambitni, otwarci i skupieni na rozwoju indywidualnym oraz współdziałający w grupach współpracowników i przyjaciół. Dziekan oprócz podziękowań i gratulacji skierował do Absolwentów następujące słowa:

- „...Mam nadzieję, że czas spędzony na Politechnice Rzeszowskiej był dla Państwa szczęśliwy. Jestem przekonany, że zaowocuje on wieloma sukcesami. Wierzę, że otworzyły się przed Wami różne możliwości, na które zasłużyliście swoją pracą i talentem...”

Władze uczelni reprezentowali prof. PRz Grzegorz Masłowski, prorektor ds. kształcenia oraz prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej. Prorektorzy gratulowali Absolwentom ukończenia studiów oraz życzyli im pomyślności i sukcesów.

Prorektor Grzegorz Masłowski radził Absolwentom, aby zdobytą podczas studiów wiedzę połączyli z wyobraźnią, co pozwoli im w pełni wykorzystać zdobyte umiejętności i kompetencje.

Prorektor Grzegorz Ostasz podkreślił natomiast, że absolwenci PRz bez trudu zdobywają zatrudnienie, piastując niejednokrotnie wysokie stanowiska, zachęcał również do utrzymywania więzi ze swoją Alma Mater.

Uroczystą promocję prowadziła dr Anna Szlachta, w której głosie słychać było wzruszenie, natomiast w imieniu promotorów wystąpił dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz.

W imieniu Absolwentów głos zabrała mgr inż. Mariola Solarz, która przypomniała kolegom pierwsze dni na Politechnice Rzeszowskiej oraz przyznała, że te kilka lat spędzonych na Uczelni na zawsze pozostanie w jej pamięci.

- „…Spotkałam tu wspaniałych wykładowców i kolegów. Zrodziły się przyjaźnie, które mam nadzieję będą trwały do końca życia…”.

Na koniec złożyła podziękowania opiekunom, władzom Uczelni i Wydziału oraz pracownikom administracyjnym.

Śpiewająco, słowami „… nie do wiary jak szybko płynie czas, wczoraj mali, dziś dorosły świat…” utworu „Ostatni raz z moją klasą” oraz utworu „ Nie liczę godzin i lat”  pożegnał swoich kolegów Patryk Mateja, student kierunku energetyka. Jego piękny występ poruszył wszystkich i wywołał łzy wzruszenia.

W uroczystej Graduacji, oprócz absolwentów i władz uczestniczyli również opiekunowie prac dyplomowych. Zaproszone zostały także rodziny i bliscy Absolwentów, którym Absolwenci brawami podziękowali za nieocenione wsparcie i okazaną w trakcie studiów pomoc.

Całą uroczystość uświetniły ponadto Chór akademicki PRz pod kierownictwem Pani Lidii Chalińskiej  oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny” pod opieką Pana Marcina Zycha.

Po wręczeniu dyplomów w auli V1 oraz przed budynkiem wykonane zostały pamiątkowe zdjęcie Absolwentów z władzami oraz promotorami.

Absolwenci mogli także dokonać wpisu do „Księgi Absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej”.

Dziękujemy Absolwentom oraz ich Rodzinom i Bliskim za udział w uroczystej Graduacji!

Powrót do listy aktualności