Strona: Wycieczka uczniów z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wycieczka uczniów z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku

2021-09-28
, red.  dr inż. Paweł Dymora

W dniu 27.09.2021 r. Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku wraz z opiekunami. Na początku spotkania dr inż. Mirosław Mazurek, Prodziekan WEiI przywitał uczestników, a następnie dr inż. Paweł Dymora zaprezentował ofertę edukacyjną WEiI oraz PRz w połączeniu ze zwiedzaniem bazy dydaktyczno-naukowej. Krótki wykład na temat cyberbezpieczeństwa przedstawił również dr inż. Mariusz Nycz, połączony ze zwiedzaniem Akademii PaloAlto. Podczas zwiedzania bazy dydaktyczno-naukowej WEiI, uczniowie mieli okazję zapoznać się z następującymi pracowniami:

• Laboratorium: Wysokich Napięć (A1) w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki prezentował mgr inż. Kamil Filik oraz Michał Sitarz - przewodniczący SKN Elektryków MegaVolt.
  • Laboratorium: Techniki świetlnej (A3) w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki prezentował mgr inż. Krzysztof Baran.
  • Laboratorium: Metrologii (A211) w Katedrze Metrologii i Systemów Diagnostycznych prezentował dr inż. Jakub Wojturski.
  • Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości (A59) w Zakładzie Systemów Złożonych prezentował mgr inż. Bartosz Kowal.
  • Laboratorium Systemów Klasy Enterprise pod patronatem Asseco (A9) w Zakładzie Systemów Złożonych prezentował mgr inż. Mateusz Salach, oraz przedstawiciele kół naukowych Wydziału.