Strona: V spotkanie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

V spotkanie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki

2021-07-01
, red.  Piotr Bogusz

W dniu 30.06.2021 odbyło się V spotkanie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki (WEiI). Spotkanie odbyło się w kompleksie „Janiowe Wzgórze” w Rzeszowie.

Spotkanie otworzyli Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Roman Zajdel oraz przewodniczący Rady Gospodarczej Bolesław Pałac. Na wstępie spotkania zostały wręczone nominacje nowym Członkom Rady Gospodarczej z firm: Eltel Networks, BorgWarner oraz ZUT Kunzek. Następnie Prodziekan ds. kształcenia Mirosław Mazurek przedstawił problematykę realizacji praktyk i staży studentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki w zakładach przemysłowych. Tematem wiodącym dalszej części spotkania V Rady Gospodarczej WEiI była elektromobilność. Prezentację nowoutworzonego kierunku „elektromobilność „ na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki przedstawił Prodziekan ds. kształcenia Witold Posiewała. Na spotkanie zostali zaproszeni Prelegenci z przemysłu, którzy wygłosili referaty:

  • Gromadzenie energii elektrycznej na przykładzie PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów: "magazyn energii elektrycznej w Rzepedzi" – p. Adam Białek PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów;
  • Elektromobilność w przemyśle - przewody , układy sterowania i gniazda samochodowe - firma Phenix Contact – p. Leszek Chadam i przedstawiciel z centrali firmy Phenix Contact;
  • Elektromobilność w praktyce: a) ładowarka do samochodów ( prezentacja słupka do ładowania) b) prezentacja samochodu Tesla jako przykład wykorzystania energii elektrycznej w samochodzie " - firma ElectricMobility ( p. Michał Bober).

Referaty zostały wysłuchane z wielkim zainteresowaniem. Na końcu V Rady Gospodarczej w sprawach bieżących Profesor Damian Mazur zaprosił wszystkich obecnych na 16 edycję międzynarodowej konferencji Wybrane Zagadnienia Elektrotechniki i Elektroniki (WZEE) organizowaną między innymi przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki, która odbędzie się w Rzeszowie w dniach 13-15 września 2021 roku.

Powrót do listy aktualności