Strona: VII posiedzenie Rady Gospodarczej / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

VII posiedzenie Rady Gospodarczej

2022-12-13
, red.  P. Bogusz

W dniu 7.12.2022 odbyło się VII posiedzenie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki (WEiI) Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Spotkanie odbyło się w siedzibie Wydziału przy ul. W. Pola 2.

Obrady Rady Gospodarczej

Posiedzenie otworzyli Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Roman Zajdel oraz przewodniczący Rady Gospodarczej Bolesław Pałac. Zaplanowane obrady były podzielone na trzy bloki tematyczne:

1.      Referaty.

2.      Sprawy bieżące Wydziału.

3.      Zwiedzanie laboratoriów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki (WEiI).

W pierwszym bloku tematycznym zostały przedstawione dwa referaty. Pierwszy zatytułowany: „Zastosowanie nowej konstrukcji punktu oświetleniowego w poprawie bezpieczeństwa komunikacyjnego pieszych” przedstawił dr inż. Henryk Wachta z Katedry Energoelektroniki i Elektroenergetyki WEiI. Drugi referat pt. „Wpływ elektronicznych systemów bezpieczeństwa na ciągłość działania przedsiębiorstwa i infrastruktury IT”  został przedstawiony przez przedstawiciela przemysłu Pana Daniela Jamróz z Centrum Systemów Bezpieczeństwa. Przedstawione referaty cieszyły się wysokim zainteresowaniem Uczestników posiedzenia VII Rady Gospodarczej WEiI i obydwa dotyczyły bezpieczeństwa, przy czym pierwszy referat odnosił się do bezpieczeństwa pieszych na oznakowanych przejściach dla pieszych, a drugi dotyczył zastosowania systemów bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw.

W sprawach bieżących zostały poruszone między innymi kwestie związane z propozycjami tematów prac inżynierskich. Pan Prodziekan ds. kształcenia dr inż. Witold Posiewała zwrócił się z prośbą o propozycje tematów projektów inżynierskich i prac dyplomowych do Przedstawicieli przemysłu. W ocenie Uczestników VII RG współpraca w tym zakresie poprawia jakość i celowość realizowanych tematów prac inżynierskich i dyplomowych. Na VII RG WEiI gościli również Przedstawiciele Samorządu Studenckiego PRz, którzy zwrócili się z prośbą do Przedstawicieli przemysłu o pomoc w zorganizowaniu przyszłorocznych Juwenaliów.

Prezentacja laboratoriów WEiI

W ostatnim punkcie VII RG Uczestnicy udali się na zwiedzanie wybranych laboratoriów Wydziału, tj.:

• Laboratorium Metrologii Elektrycznej i Elektronicznej,
  • Laboratorium Technik Oświetlenia,
  • Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej,
  • Laboratorium Napędów Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych,
  • Laboratorium Technik Wysokich Napięć,
  • Laboratorium Internetu Wszechrzeczy.

Prezentacja poszczególnych laboratoriów była prowadzona przez dyżurujących Pracowników poszczególnych Jednostek Wydziału. Odwiedzane laboratoria cieszyły się dużym zainteresowaniem Zwiedzających.