Strona: Warsztaty RFID / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2020-02-27
, red.  P. Jankowski-Mihułowicz
Fot. B. Motyka

25 lutego 2020 r. dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz z katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych miał przyjemność poprowadzić lekcję zupełnie inną niż zwykle na temat techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID. Lekcja ta odbyła się w ramach warsztatów dla uczniów, jakie zostały zorganizowane podczas XV edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A ARENA w Jasionce. Podczas wykładu w sposób wyjątkowo obrazowy zostały omówione wybrane wynalazki, a także praktyczne efekty prac badawczo-rozwojowo-wdrożeniowych, jakie na przestrzeni ostatnich lat zrealizowano w Zespole Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, między innymi w ramach projektu 027/RID/2018/19 i innych umów z partnerami przemysłowymi. W ten sposób wyjaśniono słuchaczom to, czym jest technika RFID i jakie jest jej praktyczne zastosowanie oraz przyszłość w otaczającym świecie.

Targi EduSalon zostały skierowana do uczniów wszystkich klas szkół średnich, a w szczególności do tegorocznych maturzystów oraz ich nauczycieli. W targach tych udział wzięły publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii, Holandii), szkoły policealne, doradcy zawodowi, a także przedsiębiorcy, którzy w intensywny sposób poszukują pracowników, np. niezbędnych do rozwoju branży lotniczej Podkarpacia.