Strona: Warsztaty z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Warsztaty z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE)

2022-04-08
, red.  Paweł Dymora, Kamil Parfianowicz
Wioletta Kulczyńska

O warsztatach
W dniu 07.04.2022 r. w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki odbyły się warsztaty pokazowe z zakresu odnawialnych źródeł energii dla uczniów ZSE. Warsztaty były kolejną aktywnością realizowaną w ramach porozumienia nawiązanego pomiędzy Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, a Politechniką Rzeszowską. Podczas warsztatów prowadzonych przez mgra inż. Kamila Parfianowicza, uczniowie mogli zapoznać się z laboratorium OZE oraz wykonać pomiary na wybranych stanowiskach obejmujących moduły fotowoltaiczne, turbinę wiatrową, pompę ciepła, kolektory słoneczne oraz ogniwa paliwowe. Łącznie w warsztatach uczestniczyły 4 grupy uczniów po 16 osób.

Koordynatorzy współpracy
Na Wydziale współpracę pomiędzy WEiI PRz, a Zespołem Szkół Elektronicznych koordynuje dr inż. Paweł Dymora. Po stronie ZSE, organizatorem spotkania i opiekunem uczniów podczas warsztatów była mgr inż. Wioletta Kulczyńska.