Strona: Wizyta Gości z Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wizyta Gości z Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu

2020-01-29
Fot. własna

W dniach od 20 do 24 stycznia br. miała miejsce na Wydziale wizyta (staż) prof. dr. hab. inż. Igora Zakharova z Katedry Metrologii i Ekspertyzy Technicznej oraz dr inż. Olesia Botsury docent z Katedry Wyższej Matematyki Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Radio Elektroniki (Ukraina). Goście odwiedzili Wydział Elektrotechniki i Informatyki oraz Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej PRz. Ze strony WEiI koordynatorami stażu byli: prof. dr hab. inż. Mykhaylo Dorozhovets oraz dr inż. Sławomir Samolej.

Podczas wizyty prof. Igor Zakharov oraz docent Olesia Botsura ChNURE mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem wyższego szkolnictwa technicznym w Polsce, historią i strukturą organizacyjną Politechniki Rzeszowskiej oraz z osiągnięciami dydaktycznymi i naukowymi naszej Uczelni. Odwiedzili również laboratoria dydaktyczne i naukowo-badawcze, spotkali się z dr. hab.  inż. Robertem Hanusem, prof. PRz, kierownikiem Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych. Na spotkaniu zostały omówione różne aspekty dydaktyki metrologii oraz kierunki możliwej współpracy pomiędzy katedrami.

Goście z Charkowa spotkali się również z dr. hab. inż. Mariuszem Korkoszem, prof. PRz Dziekanem WEiI  oraz z  dr. hab. inż. Damianem Mazurem, prof. PRz Prodziekanem ds. nauki i rozwoju. W czasie spotkania Goście zapoznali się z historią Wydziału, kierunkami studiów, badaniami naukowymi, kształceniem kadry naukowej, działalnością publikacyjną na WEiI, zostały omówione różne problemy kształcenia studentów na uczelniach technicznych, a także uzyskali informację dotyczącą realizacji współpracy międzynarodowej pomiędzy uczelniami technicznymi z Polski i Ukrainy.