Strona: Wizyta w Kanadzie - kształcenie kadr dla Przemysłu 4.0 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wizyta w Kanadzie - kształcenie kadr dla Przemysłu 4.0

2017-10-10

W dniach 9 – 13 września br. dr inż. Tomasz Żabiński  uczestniczył w wizycie studyjnej w mieście Montreal (Kanada) zorganizowanej przez firmę Pratt & Whitney Rzeszów S.A.

W wizycie udział wzięli ponadto przedstawiciele Pratt & Whitney Rzeszów i Pratt & Whitney Kanada oraz Dziekan WBMiL prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp i Prodziekan WBMiL ds. Nauki i Rozwoju dr hab. inż. Andrzej Burghardt.

Celem wizyty było nawiązanie współpracy pomiędzy firmą Pratt & Whitney i Politechniką Rzeszowską w zakresie kształcenia kadr dla nowoczesnych organizacji produkcyjnych (Przemysł 4.0). W ramach wizyty obyły się spotkania w siedzibie Pratt & Whitney Kanada, w szkole technicznej (zawodowej) ÉMAM, w szkole technicznej (średniej) ÉNA oraz na Uniwersytecie ÉTS. Podczas spotkań omawiano zasady i mechanizmy współpracy pomiędzy sektorem przemysłowym a szkolnictwem na różnych poziomach, w tym kwestie dotyczące współpracy w zakresie prac badawczo-rozwojowych.

Wnioski z wizyty zostały przedstawione podczas konferencji zorganizowanej w ramach Festiwalu Nauki, która miała miejsce w dniach 16 – 18 września br. w G2A Arena w Jasionce.