Strona: Zawody okręgowe XXII edycji Olimpiady EUROELEKTRA / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Zawody okręgowe XXII edycji Olimpiady EUROELEKTRA

2020-01-07
Fot. B. Motyka

Dnia 7 stycznia br. w siedzibie Wydziału Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste otwarcie zawodów II stopnia XXII edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA.

Uczestników Olimpiady powitał dr hab. inż. Mariusz Korkosz, prof. PRz – Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, który sprawował patronat honorowy nad zawodami. Ofertę edukacyjną Wydziału oraz całej Uczelni zaprezentowała dr inż. Anna Szlachta, prof. PRz – Prodziekan ds. kształcenia. Uczestnicy zawodów mieli również okazję zobaczyć laboratoria G2A oraz Asseco.

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA jest interdyscyplinarną olimpiadą sprawdzająca kompetencje uczniów z zakresu elektryki i elektroniki, organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów.

Celem olimpiady jest:

• podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego,
  • pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka i elektronika,
  • upowszechnianie wzorców etyki zawodowej, kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej,
  • współzawodnictwo uczniów z różnych szkół,
  • nawiązywanie współpracy między szkołami i wyższymi uczelniami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.