Strona: Zawody okręgowe XXII edycji Olimpiady EUROELEKTRA / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Zawody okręgowe XXII edycji Olimpiady EUROELEKTRA

2020-01-03

Dnia 7 stycznia 2020 r. (wtorek), w siedzibie Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów II stopnia XXII edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA.

Patronat honorowy nad zawodami sprawuje dr hab. inż. Mariusz Korkosz, prof. PRz – Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Program:

9.30 - 9.45

Otwarcie Biura Olimpiady, rejestracja uczestników: Politechnika Rzeszowska Wydział Elektrotechniki i Informatyki ul. W. Pola 2, bud. A (parter)

9.45 – 10.15

Prezentacja laboratoriów G2A oraz Asseco

10.20 – 10.30

Powitanie uczestników olimpiady przez dr. hab. inż. Mariusza Korkosza, prof. PRz - Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, bud. A, sala A61

10.30 – 11.00

Prezentacja Wydziału Elektrotechniki i Informatyki przez dr inż. Annę Szlachtę, prof. PRz – Prodziekan ds. kształcenia

11.05

Zbiórka uczestników wraz z opiekunami w hallu bud. A, a następnie przejście do Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. W. Pola 1

11.15

Poczęstunek dla uczestników Olimpiady

11.30 – 12.00

Zajęcie miejsc w sali

12.00 – 14.00

Zawody okręgowe

14.05

Obiad

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA jest interdyscyplinarną olimpiadą sprawdzająca kompetencje uczniów z zakresu elektryki i elektroniki, organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów.

Celem olimpiady jest:

• podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego,
  • pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka i elektronika,
  • upowszechnianie wzorców etyki zawodowej, kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej,
  • współzawodnictwo uczniów z różnych szkół,
  • nawiązywanie współpracy między szkołami i wyższymi uczelniami.

Olimpiada zorganizowana jest jako trójstopniowe zawody o zasięgu ogólnopolskim:

• zawody I stopnia (etapu szkolnego - przeprowadzany przez szkoły) - test teoretyczny,
  • zawody II stopnia (etapu okręgowego - przeprowadzany przez Komitety Okręgowe Olimpiady) - test teoretyczny,
  • zawody III stopnia (etapu centralnego - przeprowadzany przez komitet organizacyjny zawodów centralnych powoływany przez KGO) - test teoretyczny.

Życzymy powodzenia uczestnikom!